VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohádková strašidla budou rejdit v divadle

Karlovy Vary - Konec strašidel ve Svatošských skalách, tak se jmenuje nová pohádka, kterou právě zkouší režisér Jiří Seydler s herci Činohry Karlovarského městského divadla.

14.5.2017
SDÍLEJ:

STRAŠIDLA, která hrají v nové pohádce.Foto: Deník

Jedná se už o čtrnáctou premiéru tohoto souboru. „Pohádka má volně navazovat na titul Nevěsta pro hastrmana. Děj hry je o faustovském hledání štěstí a lásky. Není ale příliš vážná ani příliš knižní. Je to pohádka pro nejmenší diváky od 4 do 10 let,“ řekl režisér Jiří Seydler.

Hra vznikla přímo pro karlovarské divadlo. Jedná se tedy o českou premiéru. Autorkou je stejně jako v případě Nevěsty pro hastrmana Jana Pithartová. „Hra je z místního okolí a na motivy místních pohádek. Volně jsme se inspirovali knihou Zdeňka Šmída,“ vysvětlil Seydler. Konec strašidel ve Svatošských skalách ale není první pohádkou, kterou karlovarská činohra nazkoušela.

„Jde už o třetí pohádkový projekt. V kontextu místní tematiky myslíme, že bude velmi atraktivní pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost,“ řekl o hře primátor Petr Kulhánek.

Herci mají v této pohádce nelehký úkol. Musí se popasovat s prací s loutkami , mluvit sami se sebou jako loutky a k tomu měnit hlasy. V jednu chvíli musí herec ztělesnit hned tři postavy naráz. „Občas se mi pletou hlasy. Ale práce s loutkami mě těší a baví,“ řekla Lucie Domesová. Herci teď začnou zkoušet na jevišti, kde vše dopilují. „Nikdo z nás není loutkovodič. Já sám jsem s loutkami pracoval asi pětkrát. Je to lehce schizofrenní práce, ale vše je o dokonalém nacvičení,“ dodal Seydler. 


Dramaturgického vedení se ujala Petra Richter Kohutová, loutky vytvořila Veronika Theerová a o hudbu se postaral Jiří Šlupka Svěrák. Strašidla budou mít premiéru v neděli 21. května v 15 hodin v Karlovarském městském divadle.

Autor: Barbora Šmudlová

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Vylákala z muže statisíce a pak s ním pro jistotu přerušila kontakt

Karlovarská kardioologie se nově může postarat na moderním lůžkovém oddělení ažo 24 pacientů. Potřebuje k tomu ovšem dostatek personálu.
33

Více lůžek pro kardiologii

FOTO: Rybáři si vychovávají své nástupce, práce s dětmi se jim určitě vyplatí

Karlovarsko – Práce s mládeží má svou návratnost. S takovým názorem se můžeme setkat u rybářů z místní organizace Českého rybářského svazu Karlovy Vary (MO ČRS).

Třetina řidičů náklaďáků si vysloužila od policie pokutu

Karlovarský kraj – Více než třetina řidičů nákladních automobilů zastavených při kontrolní akci zaměřené na přepravu nebezpečného nákladu, si vysloužila pokutu.

Nudná fyzika a chemie? To ani omylem

Karlovy Vary – Že fyzika nepatří jen do laboratoře, to předvedli včera žáci Základní školy Poštovní a jejich spolužáci z chebského gymnázia v prostorách areálu karlovarské školy.

Uhasí architekt potíže města?

Karlovy Vary - Územní plánování, architekturu a urbanismus, řešení veřejného prostoru, ale také komunikaci mezi jednotlivými resorty magistrátu i administrativu, to vše bude mít na starosti Kancelář architekta města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies