VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Program festivalu Mitte Europa

Karlovarský kraj – Červnový program Festivalu uprostřed Evropy.

11.6.2010
SDÍLEJ:

Festival Mitte EuropaFoto: DENÍK/Archiv

Neděle 13.6, 16:00 – Kynšperk nad Ohří, kostel Nanebevzetí Panny Marie
CONCERTO KÖLN, ANNA TORGE mandolína, MARKUS HOFFMANN koncertní mistr, Dall´Abaco, Bach, Kauchlitz

pondělí 14.6, 19:30 – Marktredwitz, zámek Brand
čtvrtek 17.6., 19:30 – Bannewitz, zámek Nöthnitz
THOMAS THOMASCHKE bas, HERMANN WERNER klavír, PETER JURGILEWITSCH čtení, Schumann, Heine

úterý 15.6., 19:30 – Auerbach / Vogtl., Göltzschtalgalerie, Nicolaikirche
VAROVAL JSEM SE, HUGO EGON BALDER autorské čtení

úterý 15.6., 19:00 – Sokolov, kostel sv. Antonína Paduánského
středa 16.6., 19:00 – Děčín, zámek
pátek 18.6., 19:30 – Marktleuthen, ev. farní kostel sv. Mikuláše
I FLAUTISTI - THE LONDON RECORDER QUARTET
Rokyta, Allerton´s Book, Ortiz, Fasch, Bishopová, Biber, Purcell, Vivaldi

středa 16.6., 19:30 – Arzberg, zámek Röthenbach
TRIO ELEGO, Mendelssohn-Bartholdy, Schumannová, Poulenc, Saint-Saëns, Beethoven

středa 16. a středa 23.6. – Ústí nad Labem, Základní umělecká škola Evy Randové
ČESKO-NĚMECKÝ WORKSHOP PRO LOUTKOVÉ DIVADLO vede MARTIN KURIŠ

čtvrtek 17.6., 19:30 – Mödlareuth, Hraniční pásmo, muzeum
ELBTONAL PERCUSSION, BICÍ BEZ HRANIC, Živkovič, Dell, Behrend, Roggenkamp, Krause, Schmitt, Miki, Bantzer, Glenworth

pátek 18.6., 18:00 – Ölsnitz/ Vogtl., zámek Voigtsberg
BÝK FERDINANDA DALŠÍ POVÍDKY, TESSA MITTELSTÄDTOVÁ vypravěčka, RUDENS TURKU housle, Leaf, Ridout, Auer, Ysaÿe, Nollová, Bach

sobota 19.6., 19:30 – Treuen, Strojírna Goldbeck
HANNELORE ELSNEROVÁ čtení, DAVID KLEIN JAZZ QUARTET
Capote, Monroe, Brando, Chaplin, Picasso, Chanel, Armstrong, Bogart

sobota 19.6., 17:00 – Nový Hrad - Jimlín, Hrad
neděle 20.6., 15:00 – Chlum Sv. Maří, poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie
TRIO JANSA, LA MUSICA CLASSICA V EVROPĚ, Haydn, Wendling, Mysliveček, Reicha

neděle 20.6., 16:00 – Naundorf, dům Roberta Sterla
KLAUS JOHANN přednáška, VĚRA SCHNEIDEROVÁ přednáška JSEM HINTERNACIONÁLNÍ, Biografická cesta dílem známého spisovatele a milovníka umění Johannese Urzidila

úterý 22.6., 19:00 – Trmice, zámek
středa 23.6., 20:00 – Klingenthal, manufaktura Harmona Akkordeon
RUDI ZAPF cimbál, INGRID WESTERMEIEROVÁ kytara, Hudební toulky po Evropě

středa 23.6., 19:30 – Cheb, kostel Zvěstování Panny Marie
ZEMLINSKÉHO KVARTETO, Glazunov, Zemlinský, Hoffmeister, Mozart

čtvrtek 24.6., 19:30 – Waldsassen, aula kláštera
THOMAS THOMASCHKE bas, INGE-SUSANN RÖMHILD klavír, Schubert, Müller

pátek 25.6., 19:00 – Chemnitz, Saské průmyslové muzeum
DIE WUNDERBAREN BALLHAUS BOYS, PETER WITTMANN zpěv
Shakespeare, Winkler, Elsner, Beckmann, Kirchstein, Holländer, Porter, Metzel, Rosen, Schwarz, Meisel, Rotter, Stransky aj.

sobota 26.6., 15:00 – Dresden-Hosterwitz, kostel Panny Marie u vody
MUSICA DOLCE, Gastoldi, Caroso, Esterházy, Dowland, Caccini, Frescobaldi, Praetorius, Vodňanský, Calestani, Johnson, české lidové

sobota 26.6., 16:00 – Tirschenreuth, kostel Nanebevzetí Panny Marie
SHIN EUNSUNOVÁ soprán, EVA DOHNANYI-MECHLEROVÁ alt, CLEMENS VOLKMAR tenor, PHILIPP BRÖMSEL bas, APOLLON QUARTETT
Joseph Haydn: Posledních sedm slov našeho Vykupitele na kříži

neděle 27.6., 21:00 – Dresden-Pillnitz, zámecký park
MEINING-QUARTETT DER STAATSKAPELLE DRESDEN,TOMPAULS recitátor, HOLGER BÖHME scéna, Mendelssohn- Bartholdy: Sen noci svatojánské (Saská romance)

pondělí 28.6. – úterý 29.6. – Cheb, Galerie výtvarného umění
IX. SYMPOSIUM SPOLEČNOSTI PRO ČESKÉA NĚMECKÉ UMĚNÍ A DĚJINY UMĚNÍ, vede JANA ORLÍKOVÁ

úterý 29.6., 19:30 – Jáchymov, špitální kostelík Všech svatých
středa 30.6., 19:30 – Plauen, Weisbachsches Haus Nr. 1 – nádvoří
TRIO ORIANA

Kompletní program, rezervace vstupenek a další informace jsou na www.festival-mitte-europa.com.

11.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení