VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři týdny a je tady jedinečný filmový mejdan

Karlovy Vary - Do mezinárodního filmového festivalu zbývají tři týdny a v Karlových Varech je tak trochu ticho před bouří. Ale už 3. července se tak trochu ospalé a léčivě ztichlé město až do 11. července změní v neuvěřitelně hektickou, festivalově dunící metropoli. V tento den filmová přehlídka zahajuje a letos bude obzvlášť výjimečná. Oslaví jubilejní, padesáté výročí.

11.6.2015
SDÍLEJ:

Mel Gibson v Karlových Varech převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografiiFoto: Petr Toman

Jak je na festival připraven hotel Thermal, na to jsme se zeptali obchodní ředitelky Tamary Klein:

Přípravy na filmový festival už jdou do finále, mezinárodní filmová přehlídka začíná bez tří dnů za tři týdny. Dokončil už hotel Thermal všechny přípravy na tuto největší kulturní událost ve městě i v České republice?

SPA HOTEL THERMAL začal s přípravami již před měsícem.

Přichystali jste pro návštěvníky a hosty nějaké novinky? V loňském roce byla před hotelem nově zprovozněna venkovní terasa. Bude i letos přístupná pro návštěvníky festivalu? Nebo je vyhrazena pouze pro VIP hosty?

Novinek bude hned několik. Od března začala fáze redesignu značky. Zvolili jsme barvy a grafiku, která souvisí s filmem, protože hotel není jen lázeňským, ale taky není jen filmovým hotelem. Červená barva je barva červeného koberce, odstíny červené máme také v novém balneo -wellness centru. Paralelně připravujeme úplně novou web stránku, kterou chceme spustit v červenci. Menší změnou projde i lobby bar, nově FILM CAFÉ, který chceme dekorovat do filmového stylu. V prvním patře nad terasou plánujeme stálou expozici fotografií z uplynulých ročníků filmového festivalu.

Venkovní terasa taky prošla změnou. V období festivalu bude část terasy v bavorském stylu, s nabídkou grilovaných specialit a samozřejmě dobrého piva a přístupná bude úplně všem.

Hotel Thermal je mozkem festivalu. MFF zde zahajuje, bydlí zde filmové hvězdy, konají se zde filmové projekce, je zde tiskové centrum. Kolik zaměstnanců se bude o hosty starat, řešili jste nějaké potíže? Je hotel na festival už obsazen, nebo máte ještě volné kapacity na ubytování?

Tato akce si vyžaduje připravenost co do kvality služeb, tak i do kvality personálu. Počty personálu budou variabilní dle dané situace, připraveni jsme na vše. Hotelu zbývají poslední pokoje na období festivalu, takže kdo chce zažít jubilejní ročník festivalu skutečně zblízka, měl by si pospíšit.

Bude i letos v provozu tak zvané Peklo, oblíbený noční klub?

Ano, i pro tento ročník mohou návštěvníci festivalu zavítat do pro období festivalu již tradičního klubu Peklo v suterénu hotelu. Provozovatel klubu chystá pro návštěvníky zajímavý hudební program.

Festival letos slaví jubileum, což zcela samozřejmě předpokládá určitou originalitu v pojetí filmové přehlídky. Chystáte třeba nějaká překvapení?

Filmovou projekci zabezpečuje samotný tým mezinárodního filmového festivalu, takže to je otázka spíš na ně. Můžu ale prozradit, že ve spolupráci s festivalem připravujeme originální pokojové karty s motivem jubilejního ročníku.

Jak je organizovaná ostraha hotelu? Co návštěvník během festivalu v Thermalu smí či nesmí? Hotel je během přehlídky doslova v obležení hostů…

Ostraha bude posílena a bude dbát hlavně na bezpečnost a pořádek. Neubytovaní návštěvníci nejsou oprávněni využívat v době festivalu i tak dost vytížených výtahů a nejvyšších pater hotelu jako vyhlídkové věže. V ubytovacích prostorech by neměli posedávat v místech, která nejsou na to určena, i když je tomu někdy těžké zabránit. Ale žádná speciální pravidla nebo nařízení nepřipravujeme. Jsme hotel jako jakýkoliv jiný, kde platí ubytovací řád, a tak by se k němu měli chovat i návštěvníci a hosté.

Jaká je kapacita všech sálů v Thermalu? Prošly během roku zásadními renovacemi? Měnily se například sedačky a podobně?

Největší Velký sál má kapacitu 1 148 míst, vstupní hala a foyer před Velkým sálem 220 míst. Dále Malý sál má kapacitu 248 míst; pak máme tři projekční sály po 50 místech, Kongresový sál s halou mají celkem kapacitu 500 míst. Další salonky a prostory mají menší kapacitu, kolem 50 míst každý. Celkovou kapacitou více než 2 000 míst patří Kongresové centrum v hotelu Thermal k největším v západních Čechách. V průběhu roku došlo jen k nezbytným renovacím.

Čeho se obáváte nejvíce? A z čeho budete mít největší radost?

Největší radost budeme mít, když Slavnostní galavečer dopadne na jedničku. Je to pro nás velká čest a zároveň obrovský závazek, že se Galavečer koná právě u nás.

Slavné návštěvy

- Alan Alda

- Robert Redford

- Danny DeVito

- Antonio Banderas

- John Malkovich

- Renée Zellweger

- Jude Law

- Helen Mirren

- Leonardo DiCaprio

- Oliver Stone

Autor: Ivana Kalinová, Petr Toman

11.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení