VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Jáma pro bazén nevysychá. Co s tím?

Karlovy Vary - Jáma na staveništi, kde má vyrůst venkovní bazén, stále nevysychá. A statici ani geologové podle mluvčího magistrátu Jana Kopála nedají povolení, aby se venkovní bazén stavěl podle původního projektu.

Hledáte hezké a klidné bydlení? Počkejte rok

Karlovy Vary - Rychlým tempem postupuje práce na nové rezidenci Moser. Ta po dostavbě nabídne 109 nových bytů. Budoucí nájemníci se mohou těšit na nebývalý luxus v podobě bazénu, sauny či vířivky v domu služeb, který bude součástí areálu.

Do lázní přijede modrá krev

Karlovy Vary - Evropští šlechticové míří do Karlových Varů. Kromě dostihů na ně čeká i maškarní a mše

Nepoučitelný poberta ukradl tašku

Karlovarsko – Sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si na obvodním oddělení v Ostrově převzal 40 letý muž z Karlovarska. Krádeže se měl dopustit

Cyklomanifest bojuje za bezpečnější město

Karlovy Vary - Plánovaný cyklomanifest má připomenout realizaci cyklogenerelu v Karlových Varech a také šířit osvětu ohledně nedostatečného bezpečí cyklistů a chodců ve městě. Vedení města se již před lety zavázalo k plnění projektu, který vypracovalo občanské sdružení Pro Vary. To se snaží pořádat jízdu městem každý měsíc od dubna do září, a to již od roku 2011. První letošní cyklojízda se uskuteční ve čtvrtek 16. dubna od 17:00. Startovat bude před budovou magistrátu.

Koně mají vjezd do lázní zakázán. Až na výjimky

Karlovy Vary - Zbrusu nová značka se nyní objevila v Karlových Varech. Na vjezdech do lázeňského území se k úžasu všech řidičů objevil koník s povozem. Koňským povozům je totiž vjezd do lázní zakázán. Až na osm výjimek. Město tak vyřešilo letitý problém s regulací kočárové dopravy.

Jak na povodně? Pomůže nový digitální plán

Karlovy Vary - Vypořádat se lépe s velkou vodou, pokud by město ohrozila, pomůže Karlovým Varům nový povodňový plán. Ten má magistrát už samozřejmě k dispozici, ale pouze na papírech. Letos vznikne rovněž v digitální podobě. Město za to zaplatí kolem 163 000 korun, ovšem polovinu z této částky pokryje dotace od Karlovarského kraje. Uvedl to včera náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Sto milionů pro Císařské lázně

Karlovy Vary - Císařské lázně byly kdysi karlovarskou architektonickou a balnelogickou perlou. Nyní jim svitla šance, že se k bývalé slávě vrátí. Desítky let odkládaná rekonstrukce by mohla začít už příští rok. Nedostatek financí, největší překážka opravy objektu, je za pomoci státu odstraněna. Ke dvěma stům milionům od Karlovarského kraje a sto milionům od města přidá stát dalších sto milionů korun.

Rarita. Vůbec poprvé v Česku se na výstavě koček objeví mladé plemeno

Karlovy Vary - Začátek druhé půle dubna bude patřit kočkám. V Lidovém domě v Karlových Varech Staré Roli se od 18. do 19. dubna uskuteční další ročník výstavy koček. Do krajského města se každoročně sjíždí několik desítek chovatelů, kteří soutěží o nejkrásnějšího mazlíčka.

Spor o golf ukončil smír

Karlovy Vary - Téměř dvě hodiny se v úterý zastupitelé dohadovali o budoucnosti golfového areálu v Olšových Vratech. Řešili, zda jej pošlou k soudu, nebo soudní při odvolají. A pak těsnou většinou osmnácti hlasů z pětatřiceti rozhodli, že město už dále spor o určení platnosti kupní smlouvy se společností Golf Resort nepovede. A do městské pokladny za golf navíc přibude 27 milionů korun.

Roztančíme Karlovy Vary? V letním kině prozatím ne

Karlovy Vary - Doslova tanec slov včera předvedli karlovarští zastupitelé kolem nové koncepce letního kina. Vedení města už do budoucna nepočítá s tím, že by areál sloužil k promítání, a přiklání se k variantě, že by spíše sloužil jako kulturní centrum pro hudební kapely. Digitalizace kina by totiž byla finančně velmi náročná a na projekce sem chodí čím dál méně návštěvníků.

Mezi nejmenší Karlovaráky patří Ikhbayar, Kenji nebo Basanti

Karlovy Vary - V Karlových Varech se v minulém roce narodilo o 86 dětí více než v roce 2013. Pomyslné hitparádě jmen stále vévodí česká jména, ta ale dotahují i ne tak tradiční. V některých případech byla dána dokonce i exotická jména.

Bezva finta. Kotouček na neomezené parkování

Karlovy Vary - S novým fíglem, jak parkovat neomezeně dlouho, přišli řidiči v Karlových Varech. Městští strážníci jim to však 'nesežrali', a tak padají první pokuty. Finta vypadá jednoduše. Do parkovacího kotoučku stačí přidělat motůrek z hodin a ručička tak neustále běží.

Boj o Anglickou se rozsekne na společné schůzce

Karlovy Vary - Jedna petice pro zrušení, druhý podpisový arch pro zahájení projektu. Těžko by někdo hádal, že se jedná o jeden a týž problém, tedy pro propojení ulic Anglické a Vrchlického v Drahovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení