VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Muž napomenul močícího mladíka, ten ho za to zbil

Karlovy Vary – Silně podnapilý 20letý mladík z Ústí nad Labem potřeboval v pátek večer na záchod a nenapadlo ho nic jiného, než pomočit dům na Mattoniho nábřeží.

Úžas. Exil ČSSD končí

Karlovy Vary - Po téměř šesti letech jsou sociální demokraté znovu členem vládnoucí karlovarské koalice

Vrtulník nyní přistane ve Dvorech

Karlovy Vary - Záchranářský vrtulník bude moci přistát přímo v areálu záchranné služby, zatím ale provizorně. Přitom se už v minulosti přemýšlelo nad tím, zřídit u sídla záchranky heliport. Ten je sice dnes umístěn na střeše Karlovarské krajské nemocnice, ale neunese armádní vrtulník W-3A Sokol, který zabezpečuje leteckou záchranku pro Karlovarský a Plzeňský kraj.

Přišli s nabídkou levnější elektřiny, místo toho to byli obyčejní zloději

Karlovy Vary - Jen všímavé oko souseda zabránilo okradení dvaaosmdesátileté ženy ze Sokolovské ulice. Té se do bytu vloudili dva výtečníci, a to 24letý a 30letý Nejdečan, pod záminkou nabídnutí levnější elektřiny.

Už po čtvrté zaduní pod Třemi Kříži multižánrový hudební festival

Karlovy Vary - Už po čtvrté zaduní nad Karlovými Vary na Třech křížích regionální muzika. Mílovými kroky se totiž blíží další ročník Tři kříže Fest.A milovníci hudby okusí hned několik novinek. Do kalendáře si tedy napište datum 6. června a 15. hodinu, kde vše vypukne.

„Botičky zůstanou,“ upozorňují strážníci

Karlovy Vary - Hned několik měst v poslední době upustilo od rozdávání botiček na špatně zaparkovaná vozidla. Podobný pokus už dříve zkoušela i karlovarská městská policie, ale po zkouškách se vrátila zpět k jejich využívání.

Jáma pro bazén nevysychá. Co s tím?

Karlovy Vary - Jáma na staveništi, kde má vyrůst venkovní bazén, stále nevysychá. A statici ani geologové podle mluvčího magistrátu Jana Kopála nedají povolení, aby se venkovní bazén stavěl podle původního projektu.

Hledáte hezké a klidné bydlení? Počkejte rok

Karlovy Vary - Rychlým tempem postupuje práce na nové rezidenci Moser. Ta po dostavbě nabídne 109 nových bytů. Budoucí nájemníci se mohou těšit na nebývalý luxus v podobě bazénu, sauny či vířivky v domu služeb, který bude součástí areálu.

Do lázní přijede modrá krev

Karlovy Vary - Evropští šlechticové míří do Karlových Varů. Kromě dostihů na ně čeká i maškarní a mše

Nepoučitelný poberta ukradl tašku

Karlovarsko – Sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si na obvodním oddělení v Ostrově převzal 40 letý muž z Karlovarska. Krádeže se měl dopustit

Cyklomanifest bojuje za bezpečnější město

Karlovy Vary - Plánovaný cyklomanifest má připomenout realizaci cyklogenerelu v Karlových Varech a také šířit osvětu ohledně nedostatečného bezpečí cyklistů a chodců ve městě. Vedení města se již před lety zavázalo k plnění projektu, který vypracovalo občanské sdružení Pro Vary. To se snaží pořádat jízdu městem každý měsíc od dubna do září, a to již od roku 2011. První letošní cyklojízda se uskuteční ve čtvrtek 16. dubna od 17:00. Startovat bude před budovou magistrátu.

Koně mají vjezd do lázní zakázán. Až na výjimky

Karlovy Vary - Zbrusu nová značka se nyní objevila v Karlových Varech. Na vjezdech do lázeňského území se k úžasu všech řidičů objevil koník s povozem. Koňským povozům je totiž vjezd do lázní zakázán. Až na osm výjimek. Město tak vyřešilo letitý problém s regulací kočárové dopravy.

Jak na povodně? Pomůže nový digitální plán

Karlovy Vary - Vypořádat se lépe s velkou vodou, pokud by město ohrozila, pomůže Karlovým Varům nový povodňový plán. Ten má magistrát už samozřejmě k dispozici, ale pouze na papírech. Letos vznikne rovněž v digitální podobě. Město za to zaplatí kolem 163 000 korun, ovšem polovinu z této částky pokryje dotace od Karlovarského kraje. Uvedl to včera náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Sto milionů pro Císařské lázně

Karlovy Vary - Císařské lázně byly kdysi karlovarskou architektonickou a balnelogickou perlou. Nyní jim svitla šance, že se k bývalé slávě vrátí. Desítky let odkládaná rekonstrukce by mohla začít už příští rok. Nedostatek financí, největší překážka opravy objektu, je za pomoci státu odstraněna. Ke dvěma stům milionům od Karlovarského kraje a sto milionům od města přidá stát dalších sto milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies