VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Koně mají vjezd do lázní zakázán. Až na výjimky

Karlovy Vary - Zbrusu nová značka se nyní objevila v Karlových Varech. Na vjezdech do lázeňského území se k úžasu všech řidičů objevil koník s povozem. Koňským povozům je totiž vjezd do lázní zakázán. Až na osm výjimek. Město tak vyřešilo letitý problém s regulací kočárové dopravy.

Jak na povodně? Pomůže nový digitální plán

Karlovy Vary - Vypořádat se lépe s velkou vodou, pokud by město ohrozila, pomůže Karlovým Varům nový povodňový plán. Ten má magistrát už samozřejmě k dispozici, ale pouze na papírech. Letos vznikne rovněž v digitální podobě. Město za to zaplatí kolem 163 000 korun, ovšem polovinu z této částky pokryje dotace od Karlovarského kraje. Uvedl to včera náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Sto milionů pro Císařské lázně

Karlovy Vary - Císařské lázně byly kdysi karlovarskou architektonickou a balnelogickou perlou. Nyní jim svitla šance, že se k bývalé slávě vrátí. Desítky let odkládaná rekonstrukce by mohla začít už příští rok. Nedostatek financí, největší překážka opravy objektu, je za pomoci státu odstraněna. Ke dvěma stům milionům od Karlovarského kraje a sto milionům od města přidá stát dalších sto milionů korun.

Rarita. Vůbec poprvé v Česku se na výstavě koček objeví mladé plemeno

Karlovy Vary - Začátek druhé půle dubna bude patřit kočkám. V Lidovém domě v Karlových Varech Staré Roli se od 18. do 19. dubna uskuteční další ročník výstavy koček. Do krajského města se každoročně sjíždí několik desítek chovatelů, kteří soutěží o nejkrásnějšího mazlíčka.

Spor o golf ukončil smír

Karlovy Vary - Téměř dvě hodiny se v úterý zastupitelé dohadovali o budoucnosti golfového areálu v Olšových Vratech. Řešili, zda jej pošlou k soudu, nebo soudní při odvolají. A pak těsnou většinou osmnácti hlasů z pětatřiceti rozhodli, že město už dále spor o určení platnosti kupní smlouvy se společností Golf Resort nepovede. A do městské pokladny za golf navíc přibude 27 milionů korun.

Roztančíme Karlovy Vary? V letním kině prozatím ne

Karlovy Vary - Doslova tanec slov včera předvedli karlovarští zastupitelé kolem nové koncepce letního kina. Vedení města už do budoucna nepočítá s tím, že by areál sloužil k promítání, a přiklání se k variantě, že by spíše sloužil jako kulturní centrum pro hudební kapely. Digitalizace kina by totiž byla finančně velmi náročná a na projekce sem chodí čím dál méně návštěvníků.

Mezi nejmenší Karlovaráky patří Ikhbayar, Kenji nebo Basanti

Karlovy Vary - V Karlových Varech se v minulém roce narodilo o 86 dětí více než v roce 2013. Pomyslné hitparádě jmen stále vévodí česká jména, ta ale dotahují i ne tak tradiční. V některých případech byla dána dokonce i exotická jména.

Bezva finta. Kotouček na neomezené parkování

Karlovy Vary - S novým fíglem, jak parkovat neomezeně dlouho, přišli řidiči v Karlových Varech. Městští strážníci jim to však 'nesežrali', a tak padají první pokuty. Finta vypadá jednoduše. Do parkovacího kotoučku stačí přidělat motůrek z hodin a ručička tak neustále běží.

Boj o Anglickou se rozsekne na společné schůzce

Karlovy Vary - Jedna petice pro zrušení, druhý podpisový arch pro zahájení projektu. Těžko by někdo hádal, že se jedná o jeden a týž problém, tedy pro propojení ulic Anglické a Vrchlického v Drahovicích.

Kolik stojí zastupitelé? Pět milionů

Karlovy Vary - Po úřednících a učitelích souhlasila vláda se zvýšením odměn i komunálním politikům. Ti nejsou nijak levní. Karlovarští zastupitelé si z rozpočtu ročně ukousnou necelých pět milionů korun.

Ukrajinec našel na ulici 8000 euro. Poctivě je odevzdal

Karlovy Vary - Poctivci mezi námi stále jsou. To dokládá i Ukrajinec, který karlovarským strážníkům donesl tašku, kde se nalézala neuvěřitelná částka 8000 euro.

Lázněmi každý rok rehabilitačně promašírují na stovky vojáků

Karlovy Vary - Armáda České republiky posílá do Karlových Varů i veterány z bojů v Afganistanu

Z Jabloňové zmizelo vloni 300 garáží

Karlovy Vary - Garáže z Jabloňové ulice ve Staré Roli postupně mizí. Po první etapě demolice probíhá v současnosti druhá a v loňském roce šlo takříkajíc k zemi několik stovek garáží. Kdy se ale podaří prostor úplně vyčistit, není zatím jasné. Ne všichni vlastníci těchto nemovitostí je převedli na město.

Podchody zaplavil „černý výlep“

Karlovy Vary - Chytit 'výlepáře' při činu je spíše dílem náhody. Město proto hledá původce mezi iniciátory akcí na plakátě

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies