VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V tanečním oddělení v Rybářích poznají děti pravou radost z pohybu

KARLOVY VARY - „Taneční krůčky děti cvičí formou hry, díky tomu ani nepostřehnou, že se něco učí,“ říká Jana Muchová.

5.11.2007 1
SDÍLEJ:

Děti z tanečního oddělení ZUŠ Antonína Dvořáka v pozadí s taneční lektorkou Janou Muchovou a korepetitorem Radkem Svobodou.Foto: DENÍK/Archiv KD

Při Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech působí taneční oddělení pro děti. Vede ho sympatická mladá cvičitelka Jana Muchová, která mi přiblížila svou práci s dětmi.

Od kolika let se mohou děti do tanečního oddělení přihlásit?
Do našeho oddělení se mohou hlásit děti již od tří let. První taneční krůčky se naučí formou hry. Díky tomu ani nepostřehnou, že se něco učí, a že dělají ohromné pokroky. V tomto věku jsou děti spontánní a této spontánnosti je třeba využít. Snažím se, aby si děti vytvořily k tanci vztah. Aby poznaly, co je to hudba a pohyb dohromady.

Co všechno se děti během docházky na vaše hodiny naučí?
Na hodinách tančíme, zpíváme písničky, ale také hrajeme s dětmi velice oblíbené hudební hry. Zvládáme i základy gymnastiky a baletu.

Kolik dětí navštěvuje vaše taneční oddělení?
V letošním roce je to šedesát dětí. Oproti loňskému roku je to výrazný nárůst. Nejmenší děti, od tří do šesti let, navštěvují taneční přípravku. Starší děti jsou po té rozděleny do ročníků. Děti do vyšších ročníků dělím hlavně podle věku, určitou roli zde také hraje pohybové nadání.

Pořádáte se svými dětmi také nějaká vystoupení?
Ano. Vystupujeme pravidelně dvakrát ročně. Pořádáme vánoční vystoupení a vystoupení na konci školního roku. Letošní vánoční vystoupení se bude konat 5. prosince v hotelu Thermal od 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni. Naše děti můžete také vidět na různých akcích, jako je například Dětský den.

Mohou se rodiče přijít na taneční hodinu podívat?
Rodiče jsou samozřejmě zváni a vítáni. Této možnosti již řada z nich využila.

Pokud chci své dítě přihlásit do tanečního oddělení, mám šanci i během roku?
Samozřejmě. Děti se mohou hlásit i během roku. Zápis není omezen pouze na začátek školního roku.

Tančí děti na živou, nebo reprodukovanou hudbu?
Děti tančí na živou hudbu. Máme skvělého korepetitora pana Radka Svobodu, člena Karlovarského symfonického orchestru, který děti doprovází na klavír.

Zaměřuje se vaše oddělení jenom na práci s dětmi?
Práce s dětmi je moje priorita, ale pořádám také aerobikové kurzy, které jsou určeny pro zájemce ve věku od deseti třeba až do sta let. Zaměřujeme se při cvičení zejména na posilování celého těla. Cvičíme pravidelně dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek od půl sedmé večer v ZUŠ Antonína Dvořáka. Každý, kdo má rád pohyb, je srdečně zván.

Pokud se rozhodnu přihlásit dítě do tanečního oddělení, kde mohu získat další informace?
Můžete mě navštívit v Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Rybářích, najdeteměv tanečním sále. Další informace vám mohu také poskytnout na e-mailové adrese jana.muchova@netp.cz. Každé nové dítě je u nás srdečně vítáno. Je pro mě velice důležité, aby se děti na hodině dobře cítily a měly z tance radost.

5.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení