VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chci také žít v příjemném a hezkém městě

Karlovy Vary - Jsem jednoznačně pro vstup do UNESCO, říká Werner Hauptmann

19.9.2010 15
SDÍLEJ:

Primátor Werner HauptmannFoto: DENÍK/Petr Kozohorský

Do říjnových komunálních voleb nasazuje Občanská demokratická strana na pozici lídra kandidátky karlovarského primátora Wernera Hauptmanna. Ten chce voliče přesvědčit o tom, že ODS se mění.

Proč by měli voliči znovu hlasovat pro ODS?
ODS je vládní strana, za kterou mluví zkušenosti a výsledky. Právě bez vztahu k centru by se nám nepodařilo tolik akcí zajistit. Ano, v minulosti jsme se dopustili řady chyb, ale nyní jdeme do voleb s novými tvářemi a řešeními. Musíme také dokončit to, co se nám nepovedlo. Bohužel jsme nenašli shodu například na výstavbě Senior resortu, kvůli bezdůvodným obstrukcím se zdržela stavba bazénu.

Zmínil jste se o výsledcích. Které myslíte?
Podařilo se nám získat zhruba 600 milionů korun evropských dotací. To už se nikdy nebude opakovat. Díky tomu jsme mohli modernizovat Rolavu, upravit meandr Ohře, propagovat město v zahraničí nebo opravit lázeňské centrum. Zapomenout nemůžeme ani na dokončení průtahu či vybudování Tuhnického mostu. Modernizuje se sídliště ve Staré Roli a rekonstruovat se bude také ulice Závodu míru, Mattoniho nábřeží a Vítězná v Dolních Drahovicích a stejně tak i zbytek ulice Na Vyhlídce a ´Stará Pražská´.

Ale právě některé ze zmíněných akcí opozice tvrdě kritizovala.
Domnívám se, že se opozice chtěla hlavně zviditelnit. Kritizuje hlavně takříkajíc ´po bitvě´. To je jedna z věcí, které mi chybí. Chybí konstruktivní kritika ve fázi přípravy. Přitom na ni měla opozice času dost. Ať už na primátorských dnech nebo územních řízeních. Navíc dotace jsou pod přísným dohledem a v tomto směru jsme neměli problémy.

Často se také mluvilo o vztahu Karlových Varů a UNESCO.
Jsem jednoznačně pro dokončení zápisu do UNESCO. Je to marketingová značka, která podpoří cestovní ruch ve městě. Právě lázeňství a cestovní ruch je takříkajíc dominantní průmysl ve městě, který musíme podporovat. Měli bychom podchytit lázeňské doktory a rozvíjet tradiční lázeňství. To znamená věnovat se vzdělávání mladých lékařů pro lázeňství. Podpoříme také vznik balneologického institutu. Také se chceme zasadit o posílení legislativní úpravy pro financování lázeňské péče zdravotními pojišťovnami.

Co ale nového chcete veřejnosti nabídnout?
Chceme ji přesvědčit o hospodaření bez korupce. Navrhneme možnost, aby se občané mohli zúčastnit práce v komisích pro výběrová řízení. Každý bude mít možnost se přihlásit a zúčastní se práce komise od začátku až do konce. Předpokládáme, že kvůli velkému zájmu budeme účastníky z registru vybírat náhodným počítačovým vygenerováním.
Změnit také chceme dosavadní praxi v obsazování komisí, správních a dozorčích rad. Zatím se tato místa rozdělovala podle politického složení. V budoucnosti tam ale musí pracovat odborníci. Musíme také nastartovat lepší komunikaci mezi magistrátem, podnikatelskou sférou a veřejností.

Jak vidíte jako primátor další rozvoj města?
Leckdy se ozývá kritika na KV Arenu či Meandr. Přitom tato lokalita vlastně ještě není hotová. Představte si situaci, kdy vyjdete od Puppu a až k Thermalu jdete lázeňským centrem. Další část procházky vede po Masaryčce, která má zase jiný charakter. V budoucnosti pak bude od Becherovky podél řeky (na místě dnešního dolního nádraží) vést další část města, kde vzniknou obchůdky a klidná promenáda. No a na tu v Tuhnicích naváže právě KV Arena a odpočinkový areál Meandru, bazénové centrum za Arenou, sportovní hala pro malé sporty a městečko bezpečí se svými výukovými programy pro záchranáře a školy. Vznikne tak úplně nová čtvrť v Karlových Varech. To je jedna z mých vizí příjemného a hezkého města pro život. Je to ale záležitost příštích let. Rozvíjíme město nejen pro sebe, ale hlavně pro naše děti.

Autor: Petr Przeczek

19.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení