VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Exředitel Marek Poledníček: Za svou koncepcí si stojím

Ostrov – Vyjádření bývalého ředitele Domu kultury.

25.3.2012 18
SDÍLEJ:

Marek PoledníčekFoto: Deník/Archiv KD

Ohrazuji se proti vyjádření starosty Pavla Čekana, které bylo otištěno v Karlovarském deníku ze dne 20. 3. 2012. Zde pan starosta uvádí, že jsem ve své koncepci na činnost Domu kultury nic kvalitního nepředložil. Dům kultury Ostrov provozuje Dům kultury, Starou radnici a Klášterní areál a v těchto objektech zajišťuje dle svých možností kulturní program. Není úkolem a ani v silách Domu kultury zajistit veškerou kulturu v Ostrově a není to uvedeno ani jako jeho povinnost ve zřizovací listině. I přesto za mého vedení organizoval Dům kultury celou řadu velkých akcí jako například Michaelskou pouť, Klášterní slavnosti nebo tradiční a organizačně velmi náročný Dětský filmový a televizní festival. V rámci těchto akcí pravidelně vystupovali známí umělci, a mj. také někteří z těch, které nyní nabízí soukromá firma, která dostala zakázku za 500 000 Kč bez výběrového řízení, což působí velice neprůhledně.

Radě města jsem předložil celkem tři dokumenty. Na jaře roku 2011 jsem ze své iniciativy vypracoval analytický materiál, jehož cílem bylo seznámit nové radní se způsobem fungování Domu kultury v Ostrově. V závěru tohoto osmistránkového dokumentu jsem představil program Domu kultury na rok 2011, rozšířený o několik nových akcí. Návštěvnost se také díky tomuto oproti předchozímu roku zvýšila o více jak 6000 návštěvníků. Jistě to lze považovat za úspěch a svědčí to o dobré kvalitě práce Domu kultury, i s ohledem na skutečnost, že se to obešlo bez navýšení finančních prostředků od zřizovatele.

Tolik diskutovanou koncepci jsem odevzdal na podzim. Protože se radním zdála příliš stručná a málo konkrétní, během měsíce jsem ji rozpracoval do konkrétního programu akcí na rok 2012. K již obohacenému programu roku 2011 jsem přidal obnovení tradičních Folkových Velikonoc, Letní trampskou scénu, Letní divadelní scénu, akce na koupališti i v Zámeckém parku, kde jsem plánoval bohatý program na několika pódiích. Další akce se měly vztahovat k významným událostem jako Jáchymovské peklo, výročí osvobození, výročí založení ČR či koncert k „sametové revoluci“ s výstavou fotografií k 17. listopadu v Ostrově. V programu figuroval také Den turistiky s klubem Českých turistů a v neposlední řadě koncerty populární hudby a netradiční koncerty vážné hudby na klášterních schodech. Na přání vedení města jsem zařadil dalších šest farmářských trhů s různým tematickým zaměřením a připravoval zapojení Domu kultury do Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ani to radním nestačilo a začátkem prosince 2011 mi oznámili svůj záměr vyhlásit výběrové řízení na funkci ředitele Domu kultury. Byl to pro mě jasný signál, že v této atmosféře již nebudu a nechci dále pracovat. Proto jsem se do výběrového řízení nepřihlásil a na funkci ředitele rezignoval.

Rád bych poděkoval všem, kdo mi v mé práci pomáhali, podporovali a fandili. V Domě kultury jsem prožil velkou část svého života. Vyrůstal jsem zde jako žák Lidové školy umění, později jako bigbeatový muzikant, jako jednatel kabelové televize a nakonec jako jeho ředitel. Těším se, že si jej do budoucna užiji zejména jako jeho návštěvník.

Ing. Marek Poledníček, bývalý ředitel Domu kultury Ostrov

Autor: Redakce

25.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení