VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tuhničtí píší otevřený dopis karlovarské primátorce

Karlovy Vary — Otevřený dopis primátorce města Veronice Vlkové.

16.10.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Vážená paní primátorko,

s odvoláním na články, které byly uveřejněny v Karlovarském deníku ve dnech 9. září a 8. října 2008, bychom Vás a „dotčené orgány“ MM chtěli upozornit na problém, který trápí tuhnické obyvatele, zejména však obyvatele v ulicích Krymská a Západní.

Ve věci, která je ve zmiňovaných článcích podrobně popsána, připravujeme petici, kterou budeme adresovat radě města a jejíž znění Vám předkládáme v příloze. Petici jsme dosud neodeslali proto, že je o ni větší zájem, nežli jsme předpokládali. Takže dál sbíráme podpisy občanů, kterých je k dnešnímu dni již více než stovka. Připojují se i rodiče dětí, které navštěvují zdejší dvě mateřské školy. Jak budou radní reagovat, samozřejmě nevíme. Velmi nás zajímá, zda jako další karlovarské specifikum bude možné ignorovat protesty a nesouhlas tolika občanů.

Avšak v článku ze dne 8. října 2008 nás již překvapilo vyjádření mluvčího MM Kaválka (který samozřejmě jen tlumočí názory vedení města), že „záměr nadstavby objektu na p.p.č. 505, k.ú. Tuhnice, koresponduje s územním plánem města.“ Jde zřejmě o „hodně zvláštní“ naplňování ustanovení § 89 odst. 4 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon…., že obec by měla v územním řízení uplatňovat námitky k ochraně zájmů občanů obce, což se zřejmě podle vedení města a „dotčených orgánů“ děje zřízením „doupěte hazardních her“ a znehodnocením bydlení zdejších občanů nástavbou do výše 13 m.

Rozhodně se však nehodláme nechat takovým prohlášením odbýt. Budeme požadovat vysvětlení a chceme, aby se o této „obludnosti“, kterou připravuje LINAS TRADE GROUP, a.s., se souhlasem magistrátu města, dozvědělo co nejvíce Karlovaráků.

Požadujeme také, abychom při zahájení případného stavebního řízení byli uvedení jako jeho účastníci, tak jak stanoví § 109 stavebního zákona.

za předsedy výborů SVJ v Krymské ulici
Josef Knobloch

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení