VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor: Meandr i Rolava jsou dobré projekty

Karlovy Vary – Vyjádření primátora města Wernera Hauptmanna (ODS).

4.8.2010 19
SDÍLEJ:

Primátor Werner HauptmannFoto: DENÍK/Petr Kozohorský

Rozčiluje mě, co se dočítám o dvou největších projektech města pro letošní rok, modernizaci areálu Rolava a zpřístupnění meandru Ohře.

Skupinka lidí s jakousi politickou ambicí se za pomoci jednoho média snaží za každou cenu přesvědčit Karlovaráky, že tyhle dva nové zelené projekty jsou ve všem špatné. Osobně obě místa navštěvuji, na meandru jsem byl naposledy právě dnes dopoledne.

Viděl jsem stovky lidí na Rolavě, a desítky lidí dokonce na ještě nedokončeném meandru, jak si je užívají: na bruslích, na kolech, s dětmi. Když s nimi mluvím, nikdo nemá problém pochopit, že trávě nějaký čas trvá, než vyroste. Jsou rádi, že se Rolava a meandr změnily a něco nového nabízejí.

Konkrétně u meandru oceňují, že nabízí nejen vyžití pro děti a sportovce, ale že má také přírodní poslání, ekologickou naučnou stezku, netradiční vrbové altány nebo potok a vodní nádrž, které dají příležitost vodním rostlinám i živočichům. Je to prostě trochu jiný park než třeba Dvořákovy sady, v jiném území a plní jinou funkci. Je to krajinářský ekopark s možností vyžití pro lidi.

Na podzim, až konečně nastane vhodná doba pro výsadbu, dostane meandr ještě nové alejové stromy kolem cesty a mnoho další zeleně. I tak mu potrvá, stejně jako všem novým parkům, několik let, než se trávníky naplno rozvinou a zeleň se svým prostředím sroste. To není výrobní chyba, to je prostě vlastnost přírody. Oba parky stály měsíce práce stovek schopných a slušných lidí, nejenom stavebních dělníků, projektantů, správců zeleně, ale v první řadě představitelů města, kterým se na ně podařilo sehnat 85% financí ze zdrojů Evropské unie. Město tak může nabídnout svým občanům nové, širší vyžití, možnost zdravějšího trávení volného času, další cyklostezky ve městě, a přitom samo zaplatí pouze zlomek celkové hodnoty.

Pokud chcete vědět, jak skutečně meandr a Rolava vypadají, nevěřte předvolebním plivancům v novinách, přijďte se podívat sami. Na Rolavu můžete vyrazit už teď, a během srpna se tu dokonce každé pondělí večer budou promítat filmy.

Na meandr Ohře si Vás dovoluji pozvat hlavně prvního září, kdy bude otevřen a slavnostně předán veřejnosti k užívání. Garantuji, že se po něm budete moci svobodně pohybovat a nezabijete se o střep ani se neutopíte v louži.

Meandr bude tou dobou už zelenější, a časem bude dokonce zelenější než jeho dnešní kritici.

Werner Hauptmann
primátor města Karlovy Vary

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:
Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení