VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neměnná strategie vedení KSO

Karlovy Vary – Vyjádření Unie orchestrálních hudebníků k situaci v Karlovarském symfonickém orchestru.

13.8.2010 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv KSO

Největší hrozba pro KSO, tedy o.p.s. v režii paní náměstkyně Dagmar Laubové, byla prozatím zažehnána, přesto se strategie vedení KSO nikterak nezměnila. Ředitel s paní náměstkyní namísto toho, aby zjišťovali, kde by se daly nějaké peníze sehnat, tak se vrhli na pytle starých dokumentů, aby zjistili, kam peníze utíkaly. Pokud peníze protékaly neúčelově, nic to pro tuto chvíli nezmění, jelikož stávající ředitel přeci již takové hlouposti nedělá. Jediným důvodem tohoto průzkumu tedy může být pouze snaha o nalezení kompromitujících materiálů, tedy vytahování špíny na hudebníky, kteří s vedením nesouhlasí.

Od nástupu ředitele Zd. Vikora však stále slyšíme: „někteří hudebníci, určité skupinky“ a následně: „jsou to titíž, kteří se bouří“. Samozřejmě karlovarskou veřejnost nemohou zajímat konkrétní jména, ostatně kdyby měla znát jména všech hudebníků v orchestru, jistě by se v tom rychle ztratila. A tak se otevírá řediteli úžasný prostor pro pomluvy a intriky. V tak velkém tělese, jakým je symfonický orchestr, se samozřejmě najdou charaktery lepší i horší, ale právě součet špatných vlastností všech hráčů orchestru dohromady ředitel skloubí a pak tvrdí, že takoví jsou všichni. A nejvíc prý ti, kteří rebelují. Žádná jména však nikdo nevyslovil a tak se ti, kterých se dotyčná obvinění týkají skutečně, tiše smějí v ústraní.

Odborová organizace (Unie OH) však nevolá po starém vedení, jak mylně pan ředitel neustále uvádí, ale volá po skutečné modernizaci orchestru. Manažerské a dramaturgické. Ztráta abonentů je důsledek dramaturgie naplánované sezony, nikoliv důsledek nějaké nervozity na koncertech. Pokud toto pan ředitel tvrdí, opět shazuje profesionalitu svých zaměstnanců, kteří na koncertech podávají výkony vždy podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, jak již zaznělo v prohlášení Unie OH na koncertě 8. 5. 2010.

Výsledkem nových pořádků, které ředitel zavedl, je několik žalob, které se točí převážně okolo platnosti kolektivní smlouvy. Tato kolektivní smlouva by řediteli bránila v jediné věci. V případě propouštění, či snižování úvazků, které bylo samozřejmě se sníženým rozpočtem nezbytné, by se totiž ředitel musel s odborovou organizací domluvit na obecně platných kritériích, podle kterých by snižování úvazků probíhalo. Hned první den nástupu však ředitel tuto kolektivní smlouvu prohlásil za neplatnou a začal snižovat úvazky dle vlastního úsudku. A opět mu posloužilo množství zaměstnanců. U jednoho zohlednil jeden faktor, u druhého zase jiný faktor, ale dohromady zohlednil naprosto všechny.

Podle ředitele orchestru hráčům vadí pouze zkracování úvazků, ale ve skutečnosti nesouhlasí se způsobem, jakým byla reorganizace prováděna. Takovými nepřesnostmi ředitel s paní náměstkyní mistrně odvádějí pozornost od samé podstaty, kterou je pouhopouhá moc nad orchestrem. Obecně prospěšná společnost, kterou touží paní náměstkyně Laubová opět prosadit na zářijovém zastupitelstvu a pro kterou hledá další argumenty v pytlích se starými dokumenty, by pouze upevnila jejich postavení a „buldok“ by se stal konečně oním kapitánem na lodi bez otravné posádky, jak všichni moc dobře známe z příkladu Městského divadla.

Martin Petr, Unie orchestrálních hráčů KSO

13.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Déčkaři své Divadelní putování zakončili v Jakubově

Karlovy Vary - Divadelní studio D3 rozšířilo své kočovné působení. Po legendárním Vagantu letos poprvé vyrazil na svou pouť DivPut, jinak známý také jako Divadelní putování.

Rytířům první příprava sedla, Vary přehráli 3:0

Kladno – Druhé přípravné utkání před sezonou hokejisté Kladna už zvládli. Nově rodící se tým se předvedl poprvé před sedmi stovkami vlastních diváků v dobrém světle a ještě na jaře extraligové Karlovy Vary přehrál 3:0. Závěr utkání sledoval i hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Cizinci na čtyřkolkách si s našimi zákony vůbec hlavu nelámali

Pernink, Karlovy Vary – Naprosto arogantně si počínalo pět řidičů čtyřkolek z Belgie, kteří si patrně přijeli do Karlovarského kraje zařádit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení