VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prohlášení zastupitelů KOA k situaci v orchestru

Karlovy Vary – Prohlášení zastupitelského klubu KOA – Karlovarské občanské alternativy k současné situaci v KSO.

12.5.2010 2
SDÍLEJ:

Vlastimil Lepík, Pavel Žemlička a Petr Kulhánek, zastupitelé za Karlovarskou občanskou alternativu.Foto: DENÍK/Archiv KD

Příčiny dnešní neutěšené situace v KSO, který se nyní nachází v hluboké krizi finanční, personální i vztahové, vidíme v následujících skutečnostech:

1/ V rozpočtu pro rok 2010 snížení příspěvku města o 20 %, námi kritizované již při schvalování. Dramatické snížení financí, které bylo aplikováno nekoncepčně a plošně, vytváří dnešní neudržitelnou situaci snižování úvazků a ohrožuje zachování KSO jako plnohodnotného symfonického tělesa.

2/ Nerespektování výsledků výběrového řízení na ředitele KSO a jeho konečné dosazení de facto podle politického klíče. Mgr. Vikor se ukazuje jako osoba značně kolizní a pro velkou část symfoniků je jako ředitel neakceptovatelný. Navíc zjevně mísí osobní vztahy s profesionálním přístupem, což způsobuje zbytečnou eskalaci problémů zejména v pokřivených mezilidských vztazích v orchestru.

3/ Město Karlovy Vary jako zřizovatel KSO dlouhodobě situaci řeší liknavě a nekompetentně při absenci modelu řešení a cílového stavu. Současná náměstkyně primátora pro tuto oblast řešení vzniklé situace manažersky nezvládá.

Situace bohužel došla tak daleko, kdy je již přímo ohrožena funkčnost symfonického tělesa. Jako první a nezbytné kroky k nápravě stavu vidíme zejména:

– v korekci příspěvku města podle skutečných potřeb orchestru odpovídající jeho velikosti a poslání;
– v odvolání současného dosazeného ředitele Mgr. Vikora a následném vyhlášení transparentního výběrového řízení, přičemž rada města bude respektovat rozhodnutí výběrové komise;
– v rezignaci na funkci náměstkyně primátora D. Laubové.

Za zastupitelský klub KOA

Pavel Žemlička
Vlastimil Lepík
Petr Kulhánek

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení