VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stanovisko Karlovarského deníku k 'Reakci ministerstva vnitra'

Karlovy Vary — Stanovisko Karlovarského deníku k "Reakci ministerstva vnitra".

24.2.2009 2
SDÍLEJ:

Foto:

1. Otázky na určité pochybnosti provázející přípravu materiálu „Vnitro rozjelo byznys v lázních“ (vyšlo na titulní straně Karlovarského deníku ve čtvrtek 19. 2. 2009) jsme zaslali ministerstvu vnitra již v úterý 17. 2. Mimo jiné jsme se ptali na podmínky výběrového řízení, společnosti, které projevily zájem, výši a dobu nájmu a také jak je to s údajnou vazbou manželky ministra Langera na vítěznou společnost Temparano. Z odpovědi, která přišla mailem ve středu 18. 2. odpoledne, zůstala řada otázek částečně a některé (např. ta k případné účasti Langerové v kauze) zcela bez jakéhokoliv vysvětlení!

2. Text redaktorek Kalinové a Kopecké byl ještě večer doplněn o informaci, že ministr vnitra v telefonickém rozhovoru pro Deník důrazně popřel, že by jeho manželka měla cokoliv s případem společného.

3. Reakci pana ministra a jeho ministerstva v následujících dvou dnech po zveřejnění materiálu v Karlovarském deníku považuji za hysterickou, která sebou navíc nese známky nátlaku a zastrašování. Za vrchol neslušnosti pak považuji sms ministra Langera adresované redaktorce Kopecké, cituji: Nevážená redaktorko, s vámi se vůbec bavit nebudu, lžete, sejdeme se u soudu.

4. Teprve v pátek 20. 2. odpoledne dostáváme do redakce z ministerstva Reakci na informace ohledně pronájmu Lázeňských léčebných ústavů a teprve v této odpovědi se dozvídáme některá fakta, na která jsme se už ale ptali v úterý! Ministerstvo se, po citaci úvodu našeho článku, ohrazuje proti tvrzení, že „transakci provázejí velké otazníky“…

Ano, za těmi otazníky si trváme a tady jsou:

– přestože projevilo zájem devět zájemců, přihlásil se jenom jeden (otázky: Je to dobře? Není lepší takové výběrové řízení zrušit, když nemám srovnání?)
– vítěz Temparano a.s. byla zaregistrována v únoru loňského roku a vlastní činnost zahájila den před vyhlášením výběrového řízení (otázky: není to účelově ušito na míru této společnosti?)
– společnost Temparano nemá (zřejmě doposud!) licenci na provozování lázeňských domů a jediným akcionářem Temparana je Partner Invest Bardějov (otázka: Je to vůbec možné? Nehledě na bezpečnostní rizika vyplývající z toho, že lázeňské objekty, kde se i nadále mají zotavovat policejní složky ČR, bude spravovat soukromá společnost, jejíž vlastníkem je soukromník ze Slovenska – to jsme ani v článku nezmínili!)
– pronájem je nestandardně na dvacet let (!), a tak podléhá výjimce ministerstva financí. Tu má (otázka: Jak to, že zrovna v tomto případě to jde?)

Další informace obdržené v reakci ministerstva jsou pouze doplňující odpovědi na naše úterní dotazy a opět chybí jakákoliv zmínka o případné účasti paní Langerové v Teparanu. Stěmito informacemi dále redakčně pracujeme.

Vžádném případě nevidím pochybení redaktorek, které se nám v„Reakci ministerstva vnitra“ snaží podsunout Jana Malíková, ředitelka odboru tisku a PR. Naopak se ptáme – Když je všechno tak úžasně transparentní, proč jsme neobdrželi všechny informace už ve středu, ale až dva dny poté, co článek vyšel?

Je-li pro MV jediným problémem, že jsme přirovnali jejich pronájmy lázeňských domů ke hře Monopoly a že transakci provázejí otazníky, pak si za tímto tvrzením, jako šéfredaktor stojím a jejich „novinářské hodnocení“ mě vůbec nezajímá…

Mgr. Petr Zahradníček
šéfredaktor Karlovarského deníku

24.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Tradičními účinkujícími Kyselských slavností je také kapela Bád Boys, v čele s Josefem Šorfou, který provádí zájemce pravidelnými prohlídkami opravovaných lázní.

Na slavnosti vás dopraví historické vlaky

HISTORICKÝ PRŮVOD se všemi významnými postavami jáchymovských dějin je součástí zahájení každý rok.

Lázně oslaví narozeniny Marie Curie

KV Arenu ovládne mezinárodní basketbal žen

Karlovy Vary – České basketbalistky čeká první zápasová prověrka před blížícím se domácím evropským šampionátem (16. – 25. června v Praze a Hradci Králové). Pro letošní premiéru si vybraly dobře známou KV Arenu, kde v roce 2010 při poslední velké akci v České republice slavily nečekaný titul vicemistryň světa.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

O víkendu začíná třetí ročník běžeckého seriálu „Rozhledny v pohybu"

Karlovy Vary – Tento víkend odstartuje v Karlových Varech třetí ročník běžeckého seriálu nazvaný „Rozhledny v pohybu". Jedná se o sérii čtyř kratších běhů do vrchu v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Základním myšlenkou těchto akcí je, aby si všichni účastníci užili příjemně strávený den v přírodě, poznali krásy našeho regionu, příjemně se pobavili a přitom si zasportovali.

Ignoroval pracovní postup a zranil kolegu. Teď mu hrozí rok ve vězení

Karlovarsko - Bolestné sevření mezi skladovacími paletami neměl v plánu, ale díky nedbalosti devatenáctiletého mladíka ze Sokolovska byl rád, že to přežil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies