VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman Pavel reaguje na výroky senátora Horníka v tisku

Karlovy Vary — Vyjádření hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla.

1.9.2008 21
SDÍLEJ:

Josef Pavel, hejtman Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv KD

Nemohu se nepozastavit nad výroky senátora a krajského zastupitele Jana Horníka, kterými v tisku komentuje výsledky auditu provedeného v Karlovarské krajské nemocnici a úlohu členů dozorčích rad nemocnice ve sledovaném období 2004—2007.

Pan Horník poukazuje na mé působení v dozorčí radě nemocnice a žene mě k odpovědnosti, ovšem zcela opomněl zásadní skutečnost. A sice tu, že on sám taktéž zastával funkci člena dozorčí rady karlovarské nemocnice, a to od 17. 12. 2003 do 28. 4. 2005.

Bylo to v období před sloučením nemocnic a mimo jiné také do této doby spadají závažná pochybení, která audit odhalil a kolidují se zákonem. Přímo v auditu se konstatuje, že ve zmíněném období nebyla prováděna výběrová řízení, ačkoliv smlouvy s dodavateli byly uzavřeny. V době před sloučením nemocnic přesáhl celkový objem plateb významným dodavatelům na základě nevýhodně uzavřené smlouvy 47,5 milionu korun. Navíc byli někteří dodavatelé v té době spřízněni majetkovými vazbami a docházelo i k tzv. nekalé spolupráci při uzavírání smluv.

Proč pan Horník tehdy neupozornil na varovné signály týkající se hospodaření nemocnice? A jak je možné, že se za období před sloučením ztratila klíčová dokumentace, včetně dokumentů k výběrovým řízením, smlouvám, objednávkám a dodacím listům, jak se konstatuje v auditu?

Pan senátor, stejně jako my všichni, dosavadní členové dozorčích rad nemocnice, dostával auditované účetní uzávěrky, které nikdy nikdo nezpochybňoval. A které nenesly jediný náznak zjištěných dramatických nesrovnalostí. Ani on se o žádných varujících skutečnostech nezmínil, tedy důvěřoval tehdejšímu managementu tak, jako já! Opakuji, že se nechci v žádném případě zbavit odpovědnosti, nechť ji posoudí orgány činné v trestním řízení. I z toho důvodu jsem v souvislosti s výsledky auditu podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Všechny kroky dozorčích rad budou tedy řádně prověřeny a prošetřeny.

Jan Horník by si měl připomenout české přísloví o člověku, který káže vodu a pije víno. V jeho případě je velmi výstižné.

Navíc v poslední době čelí podezření ze střetu zájmů díky pochybné osobní půjčce ve výši 2,5 milionu při nevýhodném nákupu hotelu městskou společností Božího Daru.

Těm, kteří naříkají nad tím, že audit nemají a neviděli, opakuji, že podle práva a smlouvy s auditorem nebudeme kompletní auditorskou zprávu šířit ani kopírovat. Chceme ale, aby byla veřejnosti k dispozici, proto je k prostudování v sekretariátu hejtmana.

Zároveň jednáme s auditorskou společností KPMG o předání auditu orgánům KKN, tedy představenstvu a dozorčí radě.

Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje

1.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 21
SDÍLEJ:
V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení