VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman: Náš kraj potřebuje co nejvíce poslanců

Karlovarský kraj – Apel hejtmana Josefa Novotného na obyvatele Karlovarského kraje.

20.5.2010 2
SDÍLEJ:

Josef Novotný, hejtman Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv KD

Vážení spoluobčané,

ve dnech 28. a 29. května 2010 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Rád bych vás touto cestou požádal, abyste využili svého volebního práva a do volebních místností ve svém okrsku opravdu přišli. Koho budete volit, je na Vás.

Na první pohled se může zdát, že parlamentní volby nejsou pro běžný život v našem kraji až tak důležité. Právě naopak. Karlovarský kraj je nejmenším krajem ČR s nejnižším počtem obyvatel. Z toho plyne i nejmenší zastoupení poslanců v Poslanecké sněmovně a tím horší podmínky pro prosazování zájmů našeho kraje, například dostavby dálnice R6 do Prahy.

Ve volbách v roce 2006 získal náš kraj 5 poslaneckých mandátů. Průměrná volební účast v ČR byla 64,5% oprávněných voličů. V Karlovarském kraji byla účast 56,5%, tzn. o 8% nižší a zároveň nejnižší v ČR. V případě, že by náš kraj dosáhl průměrné celorepublikové účasti, získali bychom šestý poslanecký mandát. K zisku tohoto šestého mandátu stačilo pouhých 5% navíc, tedy necelých 11 tisíc hlasů.

Moc bych si proto přál, aby účast v letošních parlamentních volbách byla v našem kraji co nejvyšší, abychom tentokrát na tento šestý mandát dosáhli. Z mých zkušeností hejtmana Karlovarského kraje je totiž zřejmé, že čím silnější zastoupení v poslanecké sněmovně kraj má, tím silnější má vyjednávací pozici při získávání finančních prostředků ze státního rozpočtu do rozvoje našeho regionu.

Nakonec bych rád zmínil několik důležitých všeobecných informací o letošních volbách.

Volební lístky by měly být všem voličům doručeny do jejich schránek. V případě, že volič lístky nedostane, může si náhradní sadu vyzvednout ve volební místnosti. Volba se provádí vhozením obálky s volebním lístkem vybrané politické strany do volební urny. Pokud volič upřednostňuje některé kandidáty, může využít až 4 preferenčních hlasů. To znamená, že zakroužkuje číslo u jména jednoho až čtyř kandidátů. Volby proběhnou v pátek 28. května a v sobotu 29. května 2010 v obvyklých volebních místech, která budou otevřena v pátek od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

Josef Novotný
hejtman Karlovarského kraje

20.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení