VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zamyšlení nad lidskou prohnilostí

Karlovarský kraj — Vyjádření Heleny Kotkové, asistentky senátora.

13.9.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Zamýšlím se nad novým trendem současnosti – štvavými články, diskusními příspěvky či inzercemi. Mnohdy jsou pod nimi „podepsáni“ pouze občané Karlových Varů, smyšlené osoby nebo jsou zcela anonymní.

Vychází mně, že jsou politickou objednávkou těch, kteří nedokáží regulérně soutěžit o přízeň voličů a namísto pozitivní kampaně a propagace konstruktivního volebního programu zahájili „hon na čarodějnice“ — na potenciální „soupeře“.

Z mnoha bych ráda zmínila největší blud poslední doby, spojení senátora Horníka s komunisty. Podotýkám, že Jan Horník spolu se senátory Štětinou a Mejstříkem je iniciátorem petice ZRUŠME KOMUNISTY a zároveň předkladatelem zákona O zákazu užívání symbolů komunismu! Skutečnost, že některé jeho výroky jsou nepochopené či nějakým způsobem zkreslené nebo špatně interpretované, je zdrojem dezinformací a šířením nepravd a pomluv.

Ve skrytu duše stále doufám, že je mezi námi dost slušných lidí, kteří dobře vidí, dobře slyší, dobře uvažují amimojiné se dokáží zamyslet nad tím, proč tyto štvavé články vycházejí. Proč se tak „KDOSI“ bojí těch, proti kterým jsou zaměřeny. Bojí se jenom o své posty a teplá místečka nadstandardně placená, nebo snad ztráty možnosti „něco“ ovlivňovat a na tom pak profitovat?

Nějak se necítím svobodná tam, kde stále funguje cenzura, kde stále ruka ruku myje, kde se stále musím o něco bát! Špatně se dýchá v atmosféře plné strachu, kdy mohu očekávat cokoliv — i to, že mi listonoška přinese obálku s trestním oznámením za legitimní činnost, kterou můj odstřelovač účelově zkresleně interpretuje.

Není to jenom jedna osoba, ale celý tým lidí, kteří se specializují za peníze daňových poplatníků na tyto zášť budící kampaně proti svým politickým „soupeřům“. Je to hejno bezejmenných přisluhovačů novodobého režimu, který se nemálo podobá tomu předešlému. Také využívá hrozeb ztráty určitých výhod nebo zaměstnání, vzbuzuje pocit strachu o sebe a své blízké, oklešťuje to jediné, co je v demokracii tak cenné — svobodu.

Tyto praktiky sklízí své úspěchy pouze tehdy, necháme- li si je líbit. Přihrbíme-li se, svěsíme hlavy, přestaneme vidět a slyšet. Jako brouci budeme přežívat den po dni a svým dětem opět začneme říkat, ať si dávají pozor na pusu a do ničeho se raději nepletou, protože CO KDYBY!

Vyřčené slovo dokáže způsobit mnohé, může mít takřka až likvidační důsledky. Veřejné mínění vytváří obraz, který se skutečnosti vůbec nemusí podobat. Účelově natočená reportáž či sepsaný článek vás odstřelí během krátkého časového úseku, důmyslně vám vytvoří takovou „mediální“ masku, která se často natrvalo obtiskne do paměti veřejnosti. Drápek je zaseklý — teď už stačí jen sem tam prsknout jedovatou slinu. Dílo zkázy je dokonáno. Pes si od vás kůrku nevezme.

Vnímáte tu bezmoc a beznaděj? Slyšíte to posměšné skřehotání „mocných“?

A pomluvy, upravené polopravdy a přetočené informace se šíří tak rychle! Jste odvařený na zbytek svého života. Ať uděláte cokoliv bohulibého, vždy budete působit nevěrohodně a sklidíte jen nenávistné poznámky.

Jaká je obrana?

V situaci, kdy jste tím odstřeleným, už žádná. Ale můžete se vyhnout přiléváním oleje do ohně rozdělaného pod další obětí, z vlastních rukou. Pátrejte po souvislostech, nedejte na líbivá slova z úst „ďáblů–našeptávačů“, udržte si rovnou páteř a nezakalené vědomí, posuzujte informace objektivně.

Je na nás, jak si poradíme s fenoménem této doby jít za svým „soustem“ po tělech druhých, jestli i díky naší netečnosti budou dál přibývat lidé určení k likvidaci.

Účty si musí platit každý sám za sebe — i ti, kteří zatím účty vystavují druhým za to, co si nikdy neobjednali.

Helena Kotková
asistentka senátora

13.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení