VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ještě k hodnocení plesu...

KARLOVY VARY - Vyjádření čtenáře k plesu města.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Není bez zajímavostí znát autentičnost plesu s hodnocením oslav 650. výročí našeho města, Magistrátem Karlových Varů v hotelu Pupp.

Paní Veronika Vlková, primátorka města, pravděpodobně k této vzácné příležitosti vyhodnotit vhodnou osobu z našich úřadů, řad podnikatelů, zdravotníků, pedagogů apod. nepokládala za důležité a dala přednost osobě jiné státní příslušnosti, a to je zavádějící.

Nicméně jako nejvyšší reprezentantka města dala přednost hlavnímu konzulovi panu Valeriji Nikolajeviči Šchetininovi, příslušníkovi ruské země. Zdůvodnění je takové, že byla vynikající spolupráce jeho s městem na poli kulturních i obchodních styků mezi našemi zeměmi, za kterou obdržel cenu Viktora…

Stalo se, musím však dodat že výročí takové oslavy, má–li takové ocenění obdržet cizí příslušník a vzdor k tomu nepřihlédnutí k naší veřejnosti, je zavádějící. Takové ocenění se dává cizincům v případě, jsou–li to vědci, kapacity ve světě uznávané Nobelovou cenou apod. Ovšem také, že se zasloužili o naše město. Paní primátorka zakopla a vyvolává zdání, že ožívá dobu minulou. Takový postup postrádá hrdosti morální, mravní a vlastenecký kredit, který musí být v demokracii prvořadý. Opakuji prvořadý, v každé politické činnosti nejen u nejvyšších politických činitelů, ale i u nejmenšího úředníka státu.

Naše tři odboje mluví samy za sebe. Všude tekla krev a bylo jí hodně. Nebýt Ameriky neměli jsme svobodné Československo. Amerika zachránila v Evropě civilizaci a kulturu. Amerika s přispěním čtyř velmocí se zasloužila o rozhodnutí obou válek nad rakousko – uherskou monarchii i Německem. My jsme Americe moc dlužni.

František Moudrý, Karlovy Vary

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení