VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Fojtík k článku: ''Česká zdravotní se brání...''

KARLOVY VARY - Vyjádření předsedy představenstva Karlovarské krajské nemocnice, a.s., k článku “Česká zdravotní se brání…“, uveřejněného v Karlovarském deníku dne 9. 4. 2008.

19.4.2008
SDÍLEJ:

Jiří FojtíkFoto: DENÍK/Petr Zahradníček

Přestože jsem původně nechtěl nijak reagovat na rozhovor s bývalým předsedou představenstva KKN, a.s., Davidem Hanzlem, uveřejněný v Karlovarském deníku a posléze i v Hejtmanských listech, rozhodl jsem se nyní důrazně ohradit vůči jeho některým prohlášením.

Především je to tvrzení o jakémsi „finančním polštáři“, uměle vytvářeném současným vedením společnosti, které se týká zjištěné ztráty 121 milionů Kč za rok 2007. Pro názornou představu lze uvést vývoj výsledku hospodaření od ledna do konce května 2007, kdy již ztráta dosahovala více než 41 mil. Kč.

Není mi také zcela jasné, co p. Hanzl míní útlumovým měsícem prosinec. V účetnictví je to naopak období, kdy je nezbytné provést veškeré účetní a závěrkové operace, spojené např. se zaúčtováním veškerého spotřebovaného materiálu, služeb, vyúčtováním energií a v našem případě i vyčíslení daňového závazku (odložené daně), která zhoršila výsledek hospodaření společnosti o dalších více než 7,5 mil. Kč.

Máme již k dispozici zprávu nezávislého auditora, který ověřil účetní závěrku Karlovarské krajské nemocnice, a.s., za období od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007, s tímto závěrečným výrokem: „Podle našeho názoru účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv, pasiv a finanční situace společnosti Karlovarská krajská nemocnice, a.s., k 31. 12. 2007 a nákladů, výnosů a výsledku hospodaření za rok 2007 v souladu s českými účetními předpisy.“

Zdůrazňuji, že účetnictvím, pokud je řádně vedené, nelze legálními postupy výrazně zlepšit nebo zhoršit hospodářský výsledek. Více se tvrzeními p. Hanzla nehodlám zabývat, protože se domnívám, že je nutné čas a úsilí současného managementu věnovat smysluplné a poctivé práci.

Mgr. Jiří Fojtík
předseda představenstva KKN, a.s.

19.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení