VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vážně pokračuje situace v Bečově v souvislosti se školou?

Bečov nad Teplou — Vyjádření Olgy Halákové, starostky Bečova nad Teplou, k situaci kolem bečovské základní školy.

28.8.2008 306
SDÍLEJ:

Olga Haláková (KDU-ČSL), starostka BečovaFoto: DENÍK/Jana Kopecká

Zajímá vás vážně, jak pokračuje situace v Bečově nad Teplou v souvislosti se základní školou?

Tak tedy můžeme prostě říci, že ředitelka se vzdala své funkce ke konci prázdnin a taktéž učinil její zástupce, který působil ve své funkci od 1. srpna do 31. srpna 2008. Bývalá paní ředitelka dle mého názoru tuto vzniklou situaci záměrně načasovala a učinila vše, aby byla co nejtěžší, a zřejmě očekává, že bez ní to nepůjde.

Mohu ji ujistit, že se mýlí.

V současnosti se věnuje medializaci svého odchodu, píše dopisy rodičům ve kterých vyslovuje svůj vřelý vztah k jejich dětem, a přitom zapomíná, že na jednáních rady města se nevyjadřovala o úrovni svých žáků tak láskyplně, a to si bohužel velmi jasně pamatujeme.

Nic nebránilo paní ředitelce pokračovat ve výkonu její funkce, ovšem to by musela zřejmě překročit své já a spolupracovat s veřejností. Mladí rodiče s malými dětmi ve městě velmi hezky organizují již tradiční a oblíbené akce, jakými jsou dětský karneval, vítání jara, dětský den, výborné vystoupení na bečovských slavnostech, lampiónovou slavnost, rozsvěcení vánočního stromu a podobně. Domnívám se, že ani na jedné akci nebyla ředitelka školy přítomna.

Charakter člověka se vždy nejvýrazněji projeví v krizových situacích, a tak paní Mgr. Kulawiaková dle mého názoru zvolila cestu skandálů, pomluv a lží. Takže pokud vás čtenáře vážně zajímá, jaký postoj jsme zaujali na radnici v době, kdy je bývalou ředitelkou skandalizována situace v základní škole, tak radnice zajišťuje řádné zahájení školního roku, převzetí veškeré agendy ředitele školy a vyhlášení konkurzního řízení na funkci ředitele.

Radnice vykonává ve spolupráci se současnými i bývalými učiteli školy všechno to, co bylo a je úkolem ředitelů škol a co by odpovědný člověk zejména v oblasti školství při svém odchodu z funkce nikdy neměl učinit, protože si je vědom toho, že tím by mohl postihnout zejména své žáky, kteří to nemohou ovlivnit.

Vážená veřejnosti, ujišťuji vás, že právě vedení radnice a všichni v Bečově, kterým záleží na rozvoji místní základní školy proto učiní vše co je potřeba. V letošním roce byla prioritou zastupitelů města v souvislosti s čerpáním finančních prostředků z našeho rozpočtu základní škola a v této chvíli byla dokončena rekonstrukce ústředního topení ve škole v hodnotě 600.000,- Kč pomocí dotace Karlovarského kraje. V dalších letech budeme pokračovat v její obnově. A co se týče učitelského sboru, jeho obměna přinese nový přístup a příležitost bude poskytnuta kvalifikovaným mladým lidem, působícím v regionu.

V Bečově nad Teplou je v této chvíli více než deset kvalifikovaných učitelů, kteří mají zájem v místě pracovat a měli by dostat příležitost. A velmi vítání budou i kvalifikovaní učitelé, kteří by byli ochotni dojíždět do Bečova nad Teplou. Negativní dopad na počet žáků školy a jejich odchod do Karlových Varů mělo právě působení paní ředitelky.

Pevně věříme, že tato změna ve vedení školy žáky do místní školy vrátí. Pokud vás budou zajímat události z Bečova nad Teplou a vývoj situace na základní škole, a to bez manipulace s názorem a skutečnostmi, budeme vás informovat v dalších dnech.

Olga Haláková
starostka Bečova nad Teplou

Reakce ředitelky školy Marie Kulawiakové zde: Starostce jde o všechno, proto se na ní ani nezlobím

Své děti jsem ze školy odhlásila

Mám tři dcery, které doposud tuto školu navštěvovaly, od následujícího školního roku tomu tak nebude, a to jen kvůli paní ředitelce. Věřím tomu, že lidé se pořád bojí otevřeně mluvit, a proto vše došlo až tak daleko. Tato, již bývalá, paní ředitelka v bečovské škole neměla být již dávno. Nemuselo by dojít k masovému odlivu žáků a schopných kantorů.

A samozřejmě se přikláním k paní starostce, protože je to žena, která neintrikuje a je čestná. Nejsem si jista, zda zná paní bývalá ředitelka význam těchto slov.

Jana Dyedeková, občanka Bečova
28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 306
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení