VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce na tiskovou zprávu starosty Božího Daru

Boží Dar — Reakce na tiskovou zprávu ze dne 19. srpna, kterou zaslal starosta Božího Daru Jan Horník.

26.8.2008 1
SDÍLEJ:

Rudolf Chlad, náčelník Horské služby Krušné HoryFoto: DENÍK/Archiv KD

Již v době našeho zvolení do zastupitelstva města Boží Dar jsme na negativní vývoj situace ve městě upozorňovali jako předsedové finančního a kontrolního výboru. Naše snahy o řešení problémů však nepadaly na úrodnou půdu a vše vyvrcholilo odstoupením nás jako předsedů, tak i členů finančního a kontrolního výboru.

Negativní vývoj, před kterým jsme varovali, se naplňuje a problémy se stále více prohlubují. Vývoj událostí došel již tak daleko, že se již odmítáme účastnit jednání zastupitelstva města Božího Daru, kde se neřeší podstatné problémy města, jako například varující zpráva jednatele společnosti Služby Boží Dar, která upozorňovala mimo jiné na kritický stav a možnost kolize s insolventním zákonem.

Vládní koalice v čele se starostou Horníkem vyřešila situaci tím, že jednatele odvolala.

K celé problematice jsme si nechali zpracovat právní rozbor, který jsme poslali k projednání zastupitelstva města č. 36 dne 11.08.2008, v němž žádáme o jeho pečlivé projednání, okamžité řešení vzniklé situace a hlavně o vypracování návrhu opatření kontrolním a finančním výborem města. V případě, že ZM a výbory ZM i k této naší žádosti opět přistoupí lehkovážně a přezíravě, jak již jsme toho byli několikráte svědky, budeme nuceni záležitost řešit prostřednictvím příslušného odboru Ministerstva vnitra.

V současné době město Boží Dar a společnost Služby, s.r.o., Boží Dar uvažuje o prodeji pozemků a nemovitostí, protože snad již i vládní koalice pochopila, že finanční situace města je více než vážná. Cílem celé tiskové zprávy vedení města Božího Daru není bohužel nic jiného, než pošpinit zastupitele Balcara a Chlada a odvést pozornost zastupitelů, zaměstnanců města a občanů od neřešených vážných problémů.

Jaroslav Balcar, zastupitel a bývalý předseda kontrolního výboru
Rudolf Chlad, zastupitel a bývalý předseda finančního výboru

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení