VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Laubová: Chtěli jsme vyjasnit situaci

Karlovy Vary – Vyjádření náměstkyně primátora pro kulturu Dagmar Laubové.

4.6.2010 12
SDÍLEJ:

Dagmar Laubová, náměstkyně primátora pro kulturuFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Minulý pátek se uskutečnila plánovaná schůzka tří zainteresovaných stran, delegace hráčů KSO, ředitele KSO a zástupců vedení města, kterými byli primátor Werner Hauptmann, já jako náměstkyně primátora pro oblast kultury, náměstek Petr Keřka, radní Jiří Hejda a radní Jiří Dietz. Jednání jsme navrhli spolu s náměstkem Petrem Keřkou už předminulý týden na jednání s hráči. Brali jsme jej jako předem organizované konstruktivní setkání, na které jsme se dostavili v dobré víře, že přinese diskusi o současné situaci, vyjasnění stanovisek každé ze stran a celkovou představu o budoucnosti orchestru v Karlových Varech.

Místo očekávané smysluplné diskuze nás však čekala hned v úvodu prezentace Unie odborových hráčů, která se však omezila na osobní postoje k řediteli Zdeňku Vikorovi a ke mně jako náměstkyni primátora. Nikdy jsem se ještě nesetkala s tak nenávistným a emotivním vystoupením. Za více než dvě hodiny nebyli členové Unie, ani jejich mluvčí, pan Petr, Janoušek a Kaňka, schopni zformulovat své důvody k neustálému porušování pracovní kázně nebo k cílenému rozvracení orchestru. To mimochodem odnáší ostatní hráči, pro něž se přítomnost na pracovišti stává psychickým peklem, jak po skončení této emoční exhibice mnozí z nich potvrdili.

Nebudu donekonečna opakovat důvody, proč jsou nutné určité změny v tomto tělese, o tom bylo již mnoho řečeno i napsáno. Pro mne bylo toto setkání pouze utvrzením se, že někteří lidé prostě žijí mimo realitu a nehodlají či nechtějí respektovat žádná pravidla, natož povinnosti vycházející z pracovního poměru. A tak diskuse o těch zásadních tématech nebyla vůbec žádná. Ani o financování KSO, o případné změně právní formy organizace, ani o plánech do budoucna. Nabídky investic do nových kvalitních nástrojů nebo do nových – ne zrovna levných, jak vědí všichni hudebníci! – fraků pro orchestr se nedočkaly žádné odpovědi, byly to návrhy věcné a o takových viditelně nebyla ochota se bavit.

Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že pro pár členů orchestru by asi bylo, vzhledem k jejich profesním i lidským názorům, nejlepší být skutečně svými pány. Vydat se cestou svobodných umělců, kteří si na volné noze opravdu mohou vybírat a hrát jen pod tím dirigentem, který se jim líbí, hrát v orchestru, kde ředitel poslouchá je. Pak samozřejmě mohou rozhodovat o svých aktivitách a volném čase dle své libosti, bez omezování ze strany nějakého zaměstnavatele. Ty ostatní, kteří mají stejný zájem jako vedení orchestru i města – zachování a fungování KSO – chci ujistit, že orchestr bude samozřejmě hrát dál. A věřte, že navzdory osobně zaměřeným bouřím ve sklenici vody bude mít stále kde hrát, bude mít co hrát a bude mít pro koho hrát. Ať už bude jeho právní forma jakákoliv, vždy to bude Karlovarský symfonický orchestr, těleso s tradicí a kvalitou.

Dagmar Laubová
náměstkyně primátora města pro oblast kultury

4.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení