VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Laubová: Chtěli jsme vyjasnit situaci

Karlovy Vary – Vyjádření náměstkyně primátora pro kulturu Dagmar Laubové.

4.6.2010 12
SDÍLEJ:

Dagmar Laubová, náměstkyně primátora pro kulturuFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Minulý pátek se uskutečnila plánovaná schůzka tří zainteresovaných stran, delegace hráčů KSO, ředitele KSO a zástupců vedení města, kterými byli primátor Werner Hauptmann, já jako náměstkyně primátora pro oblast kultury, náměstek Petr Keřka, radní Jiří Hejda a radní Jiří Dietz. Jednání jsme navrhli spolu s náměstkem Petrem Keřkou už předminulý týden na jednání s hráči. Brali jsme jej jako předem organizované konstruktivní setkání, na které jsme se dostavili v dobré víře, že přinese diskusi o současné situaci, vyjasnění stanovisek každé ze stran a celkovou představu o budoucnosti orchestru v Karlových Varech.

Místo očekávané smysluplné diskuze nás však čekala hned v úvodu prezentace Unie odborových hráčů, která se však omezila na osobní postoje k řediteli Zdeňku Vikorovi a ke mně jako náměstkyni primátora. Nikdy jsem se ještě nesetkala s tak nenávistným a emotivním vystoupením. Za více než dvě hodiny nebyli členové Unie, ani jejich mluvčí, pan Petr, Janoušek a Kaňka, schopni zformulovat své důvody k neustálému porušování pracovní kázně nebo k cílenému rozvracení orchestru. To mimochodem odnáší ostatní hráči, pro něž se přítomnost na pracovišti stává psychickým peklem, jak po skončení této emoční exhibice mnozí z nich potvrdili.

Nebudu donekonečna opakovat důvody, proč jsou nutné určité změny v tomto tělese, o tom bylo již mnoho řečeno i napsáno. Pro mne bylo toto setkání pouze utvrzením se, že někteří lidé prostě žijí mimo realitu a nehodlají či nechtějí respektovat žádná pravidla, natož povinnosti vycházející z pracovního poměru. A tak diskuse o těch zásadních tématech nebyla vůbec žádná. Ani o financování KSO, o případné změně právní formy organizace, ani o plánech do budoucna. Nabídky investic do nových kvalitních nástrojů nebo do nových – ne zrovna levných, jak vědí všichni hudebníci! – fraků pro orchestr se nedočkaly žádné odpovědi, byly to návrhy věcné a o takových viditelně nebyla ochota se bavit.

Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že pro pár členů orchestru by asi bylo, vzhledem k jejich profesním i lidským názorům, nejlepší být skutečně svými pány. Vydat se cestou svobodných umělců, kteří si na volné noze opravdu mohou vybírat a hrát jen pod tím dirigentem, který se jim líbí, hrát v orchestru, kde ředitel poslouchá je. Pak samozřejmě mohou rozhodovat o svých aktivitách a volném čase dle své libosti, bez omezování ze strany nějakého zaměstnavatele. Ty ostatní, kteří mají stejný zájem jako vedení orchestru i města – zachování a fungování KSO – chci ujistit, že orchestr bude samozřejmě hrát dál. A věřte, že navzdory osobně zaměřeným bouřím ve sklenici vody bude mít stále kde hrát, bude mít co hrát a bude mít pro koho hrát. Ať už bude jeho právní forma jakákoliv, vždy to bude Karlovarský symfonický orchestr, těleso s tradicí a kvalitou.

Dagmar Laubová
náměstkyně primátora města pro oblast kultury

4.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Čtvrtý ročník Sokolovského 1/4 maratonu přilákal na trať více než šest stovek běžců.
90

FOTO: Ulice hornického města ovládl Sokolovský 1/4 maraton

Hejtmanka Jana Vildumetzová jednala se starosty.

Obce si stěžují na krácení příspěvku, pokud mají přes 500 obyvatel

Kočky se přemnožují, útulek potřebuje pomoc!

Karlovarský kraj – Přemnožení koček v Karlovarském kraji je stále palčivější problém. Poukazuje na to Alexandra Jančová z Kraslic na Sokolovsku, která provozuje kočičí útulek Konec toulání, jenž se stará o kočky v celém Karlovarském kraji.

Auto sice zaparkovala, ale nezabrzdila

Karlovy Vary - Zda byla jednaosmdesátiletá řidička roztržitá, nebo zapomnětlivá, už nehraje roli.

FOTO: T-Mobile Olympijský běh přilákal na start dvě stě běžců

Karlovy Vary – Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies