Basketbalisté karlovarské Thermie o víkendu pouze sčítali svoje ztráty

Karlovy Vary – Dvě domácí mistrovská utkání a dvě porážky. Tak se dá do jediné krátké věty shrnout víkendová aktivita basketbalistů karlovarské Thermie, kteří v sobotu prohráli se Strakonicemi a v neděli s Pískem. Tak jednoduché to ale nebylo.

11.11.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Thermia K. Vary   68
SKB Strakonice    74
„V první, oboustranně víceméně opatrné čtvrtině se naše hra vyznačovala nepřesvědčivou střelbou a děravou obranou, čehož hosté využili a předvedli solidní hru pět na pět, která jim v první čtvrtině přinesla mírný náskok. Druhá čtvrtina pak byla z naší strany vyslovený propadák, vůbec nejhorší výkon, jaký náš tým v této sezoně doposud předvedl. Zkoušeli jsme změnit kdeco, ale nic nepomáhalo a do šaten odcházeli hráči za téměř zoufalého stavu 23:41," přiblížil průběh prvního poločasu trenér Thermie.

Přestože se pak o pauze snažil promluvit svým svěřencům do duše a vytkl jim přílišnou pasivitu a strnulost v útoku, nebyl vstup do druhé půle o nic lepší. Domácí nestačili tempu hry hostů, nepomohla ani změna obrany na zónovou, a rozdíl ve skóre tak stále narůstal až na hrozivých 31 bodů. Pomohl až oddechový čas a střídání, které výrazně zamíchalo dosavadní sestavou. Na hřiště přišli mladí odchovanci Thermie Lukáš Kouba s Pavlem Tomáškem a tým, který si začal uvědomovat hrozící katastrofu a zklamaní fanoušků, se vyhecoval k obrovskému nasazení.

„V polovině třetí čtvrtiny najednou došlo k radikální změně sil na palubovce. Hosté už zápas považovali za rozhodnutý, ale my jsme byli proti. Našim střelcům se podařilo proměnit několik střel v řadě a hráčům z perimetru se dařily nájezdy. Strakoničtí nedokázali na změnu hry adekvátně zareagovat, nedařilo se jim překonávat přitvrzenou obranu a výsledkem byla dlouhá ofenzivní šňůra, která nás hostům přiblížila na pouhé čtyři body. Na otočení skóre to sice nakonec nestačilo, prohráli jsme o šest bodů, ale povedlo se nám zápas zdramatizovat, sahali jsme po vítězství a nasazením ve druhé půli jsme aspoň trochu potěšili naše fanoušky," uzavřel svoje ohlédnutí za sobotním zápasem Lukáš Šnobl.

Body Thermie: Zolotarov 23, Dufek 21, Fuksa 9, Slabý 8, Gavenčiak, Turay a Kocelský po 2, Hála 1; dále hráli Švarc, Ulman, Tomášek a Kouba. Po čtvrtinách: 15:19, 23:41, 37:61.

Thermia K. Vary      85
Sokol Sršni Písek    97
Po vítězství sahala Thermia i v neděli v souboji s dosud neporaženým Pískem. Nahrávala tomu i skutečnost, že Sršni do Varů nepřijeli v nejsilnější možné sestavě. Nakonec to ale dopadlo opět špatně a po celkem příznivém průběhu hry se nakonec utkání v poslední čtvrtině zlomilo ve prospěch hostů. Došly snad hráčům síly?

„Tak určitě. Už od začátku to nebyla žádná sláva, ale stále jsme alespoň vedli. Ještě do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 72:67, ale pak se to zvrtlo. Zahodili jsme spoustu střel zpod koše a v obraně jsme se nechali zaskočit jejich zlepšenou střelbou. Těžko říct proč? V neděli obecně zbývá méně sil, ale to většinou kompenzujeme větší chutí do hry, vůlí a týmovým duchem. Dnes ale převážil ten úbytek sil," přiznal kapitán Thermie Jiří Dufek.

Body Thermie: Zolotarov 31, Dufek 20, Fuksa 15, Turay 10, Hála 3, Švarc, Slabý a Gavenčiak po 2; dále hráli Kocelský, Tomášek a Kouba. Po čtvrtinách: 26:19, 49:41, 72:67.

Autor: Jiří Linhart

11.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.