Celkem 5 hráčů z Mattoni NBL přivezla Plzeň na sobotní druholigové utkání do Karlových Varů. Ale ani to nezastavilo rozjetou Thermii, která již od listopadu nenašla přemožitele a vylepšila rekordní šňůru vítězství v řadě na číslo 12.

Thermia Karlovy Vary 96
BCM Lokomotiva Plzeň 90

Opravdu husarský kousek se povedl domácím hráčům v hale ve Dvorech. Porazili těžkého soupeře z Plzně, který si přivezl mladé hvězdy naší nejvyšší soutěže Václava Honomichla a Ladislava Pecku. Ti byli doplněni o další mladé hráče působící v národní lize – Suchého, Aušprunka, Luňáka a Dvířku. Hráči Thermie hráli od začátku mírně zakřiknutě, aktivnější byli hosté, měli lepší doskok a rychlejší pohyb po hřišti. Nejspíš přehnaný respekt vůči plzeňským hvězdám brzdil jinak rychle hrající mužstvo karlovarských mužů. O poločase, který domácí prohráli 41:48, se hráči obou týmů odebrali k poradám do šaten. Do druhé půle doslova vletěl na hřiště jiný tým než z prvního poločasu. Domácí začali hrát aktivně a bylo vidět, že strach a respekt jsou na ústupu a pomalu převažuje touha po vítězství nad profesionálními hráči. Po 3. čtvrtině domácí rázem vedli 71:68 a senzace se rodila. V poslední části tým ještě více zabral a odolal tak mohutnému nátlaku za strany Plzně. Definitivní Ne! plzeňskému tlaku vystavil svou tvrdou smečí z náhozu Jiří Slavík, kterého více než přes polovinu hřiště vyzval skvělou přihrávkou Jiří Hála. Poslední útok hosté ani nedohrávali a tak mohly propuknout bujaré oslavy domácích borců, kteří podali opravdu výjimečný výkon.

Hráčem zápasu byl bezesporu teprve devatenáctiletý Ondřej Gargula, jenž zatížil konto soupeře 20 body a přidal navíc 8 doskoků a 4 získané míče. Ovšem týmový výkon podtrhuje tabulka střelců, kam se dvouciferným počtem bodů zapsala hned šestice hráčů. Kromě Garguly to byl Jiří Dufek 16, Jiří Slavík 15, Zdeněk Pešek 11, Rostislav Kamenský a Jiří Hála po 10.

Thermia Karlovy Vary 112
Jiskra Domažlice 92

Rekordní 14. výhru v základní části 2. ligy mužů si připsali hráči Thermie v neděli proti týmu z Domažlic. Přímý souboj o 3. příčku v tabulce a lepší postavení pro play-off domácí zvládli na výbornou a vyprovodili zkušený tým hostů dvacetibodovým rozdílem.
Do zápasu vlétli domácí šňůrou 10:0 a ani po oddechovém čase hostujícího trenéra neubírali na tempu. Naopak. Pod vidinou vítězství tým bojoval o každý metr palubovky a jakákoli povedená akce byla ihned odměněna výbuchem emocí nejen na lavičce náhradníků, ale i v obecenstvu. To bylo, vzhledem k tomu, že byla neděle, velmi početné a hlasité. V poločase vedli domácí 56:47 a po přestávce skóre ještě navyšovali. Před koncem 3. čtvrtiny ovšem přišla krátká střelecká krize, kterou Domažličtí využili a 18 bodový náskok stáhli na rozdíl jediného koše. V poslední části utkání se ale projevila síla a zarputilost domácích opor. Hráči na hřišti jakoby přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a přejeli tým Domažlic během posledních deseti minut 29:11! Nepřipustili tak žádné drama v koncovce jako při sobotním utkání s Plzní a dokráčeli si pro jasnou výhru. Posledních 15 vteřin se ani nehrálo, kapitán Domažlic položil míč na palubovku a šel podat ruku soupeři. Krásné sportovní gesto, uznání porážky.
Nedělní utkání vyšlo nejlépe Ondřeji Gargulovi, který si připsal 30 bodů, 13 doskoků a to všechno při skvělé, téměř šedesátiprocentní střelbě z pole. Velmi dobře mu sekundoval Jiří Slavík, který si připsal také 30 bodů, 12 doskoků a 5 asistencí. Třetí hvězdou zápasu byl Jiří Dufek. Jako hráč z lavičky si připsal 18 bodů, 8 doskoků a 4 získané míče.