Basketbalisté Thermie přivezli výhru z Klatov a padli v Domažlicích

Karlovy Vary – Svůj cíl, vytěžit ze dvou utkání alespoň jedno vítězství, basketbalisté Thermie o víkendu splnili. Výhru si užili, celkem podle očekávání, už v sobotu na hřišti posledního mužstva tabulky v Klatovech, v neděli na palubovce lídra soutěže v Domažlicích už bohužel dostali napráskáno.

11.2.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

BK Klatovy – Thermia 61:73 (15:18, 35:40, 50:60). Body Thermie: Dufek 25, Polák 14, Fuksa 9, Hála 5, Slabý a Kocelský po 4, Jindra, Horejš, Gavenčiak a Ulman po 3; dále hráli Švarc a Hanzlík.

„Na palubovce posledních a jasně sestupujících Klatov jsme sice nenastupovali ve své plné síle, přesto jsme si možnost neúspěchu vůbec nepřipouštěli. Přitom jsme nezačali nejlépe, první tři minuty jsme se spíš dostávali do provozní teploty, ale od páté minuty jsme šli do vedení a to už jsme do konce utkání nepustili. Náš náskok ve třetí čtvrtině vyšplhal až na dvouciferný rozdíl a v závěrečné čtvrtině už si to naši hráči zkušeně pohlídali," shrnul sobotní zápas v Klatovech do pár vět karlovarský trenér Lukáš Šnobl.

„V utkání se vystřídalo všech dvanáct přítomných hráčů, kteří se snažili hrát agresivní basket, založený na dobré obraně a následné rychlé přechodové fázi na útočnou polovinu. To se jim až na výjimky dařilo, když neustále střídali osobní obranu se zónovou a po následných ziscích nebo doskocích chodili do rychlých protiútoků. Vítězstvím v Klatovech jsme splnili povinnost a připsali si v této sezoně deváté vítězství," dodal spokojený kouč.

Jiskra Domažlice – Thermia 83:40 (24:8, 45:17, 68:25). Body Thermie: Hála a Gavenčiak po 6, Švarc, Kocelský, Horejš a Polák po 5, Ulman a Dufek po 3, Hanzlík 2; dále hráli Slabý, Fuksa a Jan Jindra.

V neděli se Karlovarští na palubovce jasně vedoucího týmu soutěže celým utkáním doslova protrápili. Nedařilo se jim především na útočné polovině, kde byli absolutně neaktivní a všechny útoky byly bezzubé a bez šťávy, čehož zkušení domácí dokázali beze zbytku využít. Toho karlovarský trenér nakonec využil k tomu, že zápas nechal dohrát hráče, kteří ve vypjatých a vyrovnaných utkáních zas tolik prostoru nedostávají. „Odvděčili se slušným výkonem, který završili v poslední čtvrtině remízou 15:15," byl alespoň s něčím spokojený Lukáš Šnobl.

Celkově vypadá postavení basketbalistů Thermie v tabulce A skupiny velmi slibně. Na šestém místě nejenže jim nehrozí sestup, ale v posledních šesti zápasech se mohou v klidu prokousat o pár stupínků výše. Třeba až do play-off? Uvidíme!

Autor: Jiří Linhart

11.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

V Karlových Varech začal prodej lístků na projekce 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu. Mnozí nadšenci čekali na otevření pokladen i přes dvanáct hodin.
19

Dvakrát ho nachytali na stejném místě a zase ho předali Policii ČR

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

OTÁZKY PRO: MUDr. Helenu Němcovou, primářku kožního oddělení Nemocnice Sokolov

Sokolov - Dodržování správných zásad opalování a ochrany kůže před sluncem by mělo vést k postupnému snížení výskytu všech typů kožních nádorů. Kdo je nejvíce ohrožen vznikem nádorů kůže?