Bauer doběhl v Lahti devátý na 15 km, nejlépe v sezoně SP

Lahti (FIN) – Týden po heroickém výkonu v maratonu na mistrovství světa doběhl lyžař Lukáš Bauer v Lahti devátý v závodu na 15 km klasicky a vybojoval nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Poprvé v kariéře vyhrál jednadvacetiletý Ital Francesco De Fabiani, jehož maximem v elitním seriálu dosud bylo sedmé místo.

10.3.2015

Lukáš BauerFoto: Archiv Lukáše Bauera

„Naprostá spokojenost. Zatím jsem stále přesvědčený, že to bylo moje poslední Lahti, a být do desítky je super. Jsem rád, protože se mi tu většinou dařilo," řekl sedmatřicetiletý Bauer.

Bauer si v týdnu užil doma na Božím Daru oslavy stříbrné medaile z klasické padesátky na šampionátu ve Falunu a ve Finsku tentokrát ukázal, že si dál drží dobrou formu. Sedmatřicetiletý český reprezentant navázal na sedmou příčku z patnáctky na MS, kde se běželo volnou technikou. Do elitní desítky ve Světovém poháru se dostal téměř přesně po roce. Na nečekaného vítěze De Fabianiho, který byl před závodem v průběžném pořadí SP na 29. místě, ztratil Bauer 20 sekund.

Od třetího Fina Samiho Jauhojärviho dělilo českého lyžaře necelých 16 sekund. Na desátém místě 1,2 sekundy za Bauerem skončil vedoucí muž Světového poháru Martin Johnsrud Sundby, který sice prohrál i se svým nejbližším pronásledovatelem, krajanem Petterem Northugem, přesto už v předstihu obhájil velký Křišťálový glóbus.

„Nevím, jestli bylo štěstí, nebo smůla, že jsem první dvě kola jel s Fabianim. On jel teda za mnou a já byl trošku překvapený, že mu nemůžu ujet. Ale jak je vidět podle závěrečných výsledků, on jel naprosto výborně, a byť mi v cíli děkoval, že se za mnou vyvezl, tak je to jeho výsledek," dodal uznale.

SP v běhu na lyžích v Lahti (Finsko)
Muži – 15 km klasicky: 1. De Fabiani (It.) 34:51,2, 2. Poltoranin (Kaz.) –3,0, 3. Jauhojärvi (Fin.) –4,6, 4. Nyenget (Nor.) –6,5, 5. D. Cologna (Švýc.) –9,7, 6. Nöckler (It.) –13,0, 7. P. Northug –15,3, 8. Rönning (oba Nor.) –16,9, 9. Bauer (Boží Dar) –20,3, 10. Johnsrud Sundby (Nor.) –21,5, …23. Jakš (ČR) –1:01,7.

Autor: Jan Čech, ČTK

10.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.