Běžcům – vytrvalcům z Karlovarska saský Fichtelberg svědčil

K. Vary, Fichtelberg (GER) – Zajímavou výzvou pro vyznavače běhu do vrchu je tradiční horský běh z Neudorfu na nejvyšší vrchol bývalé NDR Fichtelberg.

8.10.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník

Na trati dlouhé 9,1 km, s převýšením 550 metrů se letos konal už po 27. a přilákal i pár vytrvalců z Karlovarska. Mezi více než čtvrttisícem domácích borců se neztratili a objevili se i na medailových postech výsledkové listiny. Nejrychlejší z Čechů vůbec byl chodovský triatlonista Jan Kubíček, který se ztrátou 49 vteřin na vítěze doběhl na třetím místě absolutního pořadí. Do první desítky se ještě vecpal Petr Novák, který v dresu karlovarského Slovanu vybojoval 8. místo, a třetí nejrychlejší z Čechů byl karlovarský veterán Milan Kožák na 12. místě celkového pořadí. S náročnou tratí, která poslední více než kilometr vedla po fichtelberské sjezdovce, se dobře popasovaly i dámy z Karlovarska – Romana Lubinová si doběhla pro zlato v kategorii nad 40 a Renata Zatloukalová pro stříbro v kategorii nad 35 let.
27. Fichtelberglauf (9,1 km): 1. Christian Seiler (Rennsteiglaufverein) 37:06, 2. Thomas Kühlmann (NSV Wernigerode) 37:21, 3. Jan Kubíček (Nike-Specialized) 37:55 – 8. Petr Novák (LK Slovan Karlovy Vary) 39:17, 12. Milan Kožák (SC Start) 40:32 (1. nad 45 let), 26. Nicole Kruhme (Rennsteiglaufverein) 44:17 (nejrychlejší žena), 50. Vít Zatloukal (Pupkani) 47:46, 55. Jiří Selber (Cheb) 48:15, 75. Romana Lubinová (LK Slovan) 49:44 (1. nad 40), 139. Jiří Westrmaier (SK West Kolová) 54:27 (5. nad 60), 152. Renata Zatloukalová (ACES Team) 55:58 (2. nad 35).

Autor: Jiří Linhart

8.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.