VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Carlsbad RG Cup: Moderní gymnastky karlovarské Slavie se představují

Karlovy Vary – Kdo jsou karlovarské moderní gymnastky, které letos za oddíl TJ Slavia reprezentují naše lázeňské město? Hlavní trenérka Miroslava Špičková nominovala šest nejlepších závodnic.

10.6.2014
SDÍLEJ:

Carlsbad RG Cup 2014Foto: Pořadatel

Nejmladší je 7 a nejstarší 16 let. Všech šest letos z různých soutěží volného programu přivezlo 33 medailí a všechny stály na stupních vítězů na Západočeských oblastních přeborech, kde startují závodnice z Karlovarského a Plzeňského kraje. Jestli čtete tyto řádky právě v sobotu 14. června, stihnete ještě přijít podpořit karlovarské moderní gymnastky do KV Areny, závodní program běží od rána až do 19.30 hodin.

Kristina Bernatová (1998)
dorostenky
obruč, míč, stuha
Gymnázium Ostrov
Kristina absolvovala první gymnastické krůčky ve svých sedmi letech v tuhnické tělocvičně u Ivany Hodinové. V roce 2006 přestoupila do oddílu moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary, kde byla posléze zařazena do družstva společných skladeb, které v následujících letech vybojovalo řadu úspěchů i medailí a zúčastnilo se MČR v letech 2008 a 2009. Kristina se cílevědomě věnovala také soutěži jednotlivkyň. V Západočeské oblasti se opakovaně umisťuje na medailových pozicích, téměř každoročně postupuje na MČR, kde svými výkony „šlape na paty" těm nejlepším. Medailových úspěchů dosahuje nejen v rámci závodů národních, ale také mezinárodních. Naposledy si přivezla zlatou medaili a cenu pro nejlepší závodnici z belgického Lille.

Anna Špičková (1998)
dorostenky
obruč, míč, stuha
Taneční konzervatoř Ivo-Váni Psoty v Praze
Anna s moderní gymnastikou začínala v pěti letech u Ivany Hodinové v DDM Karlovy Vary. O rok později přešla do karlovarského závodního oddílu TJ Slavia. Od začátku cvičila společné skladby, za které sesbírala v průběhu několika let mnoho medailí včetně dvou účastí na MČR. V závodních sestavách jednotlivkyň bylo její úsilí několikrát zúročeno účastí na MČR, kdy zatím největší úspěch zaznamenala v roce 2011, a to krásné 8. místo. Anna již druhým rokem navštěvuje taneční konzervatoř, kde pilně studuje klasický tanec, a doufá, že se jí splní její sen – být skvělou baletkou. I přes omezený časový prostor na tréninky se pravidelně umisťuje na medailových pozicích a jedním z velkých úspěchů je mimo jiné i stříbrný pohár z německého závodu Rudolf Lion Cup v Hofu z roku 2012.

Klára Tamchynová (2001)
kadetky starší
obruč, kužele, švihadlo
Gymnázium Ostrov
Úplně první kontakt s gymnastikou měla ve čtyřech letech na sportovní gymnastice v Ostrově. V šesti letech se začala věnovat závodně krasobruslení. V osmi se stala členkou karlovarského oddílu moderní gymnastiky, kde se pod vedením trenérek Soni Pekárkové a Nory Nyčové začala věnovat volnému programu jednotlivkyň, v němž závodí dodnes. V Západočeské oblasti dlouhodobě patří k nejlepším ve své kategorii a na oblastních přeborech pravidelně stojí na stupínku, a to i na tom nejvyšším. Následně se účastní i MČR, kde se v tvrdé konkurenci neztratí.

Adriana Divišová (2006)
naděje nejmladší
obruč a sestava bez náčiní
ZŠ jazyků Karlovy Vary
Adrianka cvičí ve volném programu prvním rokem. Mezi její přednosti určitě patří temperament a osobitý výraz při sestavách. Jako jedna z mála takto malých gymnastek dokáže svými výkony při závodech roztleskat celou halu. K jejím silným stránkám lze také počítat i vysokou fyzickou zdatnost a výdrž, kterou zúročuje při trénincích. Stále se zvětšující flexibilita těla jí umožňuje v sestavách provádět i prvky, které jinak vídáme až u starších závodnic.

Klára Orlová (2006)
naděje nejmladší
obruč a sestava bez náčiní
ZŠ Dalovice
Klárka dostala do vínku velmi dobrou techniku nohou i celého těla. Kromě tohoto je její největší předností svědomitost při trénincích. Velkým pokrokem v této sezóně bylo jistě nabytí jistoty a sebevědomí, hlavně při sestavě s obručí, se kterou cvičí prvním rokem, stejně jako její oddílové kolegyně v této kategorii. Velký úspěch zaznamenala letos na závodech v Belgii, kde startovala ve vyšší věkové kategorii, a přesto vybojovala třetí místo.

Klára Svobodová (2007)
naděje nejmladší
obruč a sestava bez náčiní
ZŠ K. Vary, Poštovní
Klárka je naší nejmladší závodnicí volného programu. Nutno podotknout, že i když ji od jejích oddílových soupeřek dělí rok, což je v tomto věku významný rozdíl, pere se s tím statečně. Čistá technika nohou, píle, pracovitost a spolu s absolvovanými závody i rostoucí sebejistota, výraznější práce těla a usměvavý milý výraz – to je pro takto mladou závodnici velmi dobrý základ do budoucna.

Autor: Daniel Seifert

10.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení