VYBERTE SI REGION

Čeští sledge hokejisté brali v Naganu bronz

Nagano – Bronz. Český sledge hokejový výběr, ve kterém nechyběli ani dva Varáci Jiří Berger a Miroslav Hrbek, pod taktovkou kouče Jiřího Břízy nenavázal s nadsázkou na zlatou olympijskou naganskou medaili z roku 1998, kterou v Naganu získali čeští hokejisté.

15.2.2016

Sledgehokej. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Ano, přesně tak. Sledge hokejisté se totiž představili v japonském Naganu na turnaji čtyř zemí, kde se střetli v hale The Big Hat, tedy tam, kde česká hokejová reprezentace udolala ve finále olympiády Rusko 1:0, postupně s Itálií, Koreou a Japonskem.

V prvním utkání Češi pokořili Japonsko nejtěsnějším rozdílem, a to 1:0. Po první třetině, která zůstala bez branek, se ve třetí minutě druhé třetiny podařil Davidu Palátovi únik, do kterého mu skvěle přihrál puk Zdeněk Šafránek, a David Palát nezaváhal.

České mužstvo bylo sice i v dalších minutách zápasu herně lepší, ale vůbec se mu nedařila střelba. Ve druhém turnajovém vystoupení pak český výběr musel skousnout prohru s Koreou, a to v poměru 2:3. První třetina vyšla střelecky lépe Korejcům, když se v šesté minutě trefil do české svatyně kapitán Young Sung. Češi byli v první třetině čtyřikrát vyloučení, což se samozřejmě na hře celého týmu odrazilo. Při hře pět na pět měli Češi převahu, ale střelecky opět pohořeli.

Ve druhé třetině měl český tým jasnou herní převahu a spoustu šancí, které bohužel neproměňoval. V deváté minutě pak přidal druhý gól Koreje Seung Hwan, když se prosadil po rychlém samostatném úniku.

V poslední minutě třetiny se konečně prolomila smůla Čechů a David Palát vstřelil branku po nahrávce Pavla Kubeše. Třetí třetina byla herně vyrovnaná. V šesté minutě po krásné akci vstřelil za český tým gól Jiří Berger a vyrovnal stav zápasu, ale pět minut před koncem se nepodařilo českému týmu ubránit volného hráče Ju Seunga a ten vstřelil branku za záda brankáře Matouška.

Na stavu zápasu se i přes hranou power-play Čechů již nic nezměnilo a Korea brala cennou výhru. Ve třetím duelu pak Češi prohráli podruhé, když podlehli Itálii 2:3, když vyrovnaný zápas rozhodl třetí gól Italů v poslední třetině zápasu. V základní části český výběr skončil na třetím místě, a čekal ho tak v semifinále duel s Koreou. Semifinálový souboj však Čechům nesedl, i když po první třetině drželi nerozhodný stav 3:3. Nakonec totiž třikrát inkasovali a zamířili do boje o turnajový bronz.

V závěrečném vystoupení svěřenci trenéra Jiřího Břízy nastoupili proti Japonsku v souboji o bronzové medaile. Během zápasu však Češi prohrávali rozdílem dvou branek, což dokázali do konce hrací doby smazat, a v následném prodloužení dokázali vstřelit třetí branku, která jim zajistila bronzový lesk.

Výsledkový servis

Základní skupina: Itálie – Japonsko 4:0, Česko 3:2, Korea 3:1; Korea – Japonsko 5:3, Česko 3:2; Česko – Japonsko 1:0.

Pořadí ve skupině: 1. Itálie, 2. Korea, 3. Česká republika, 4. Japonsko.

Semifinále: Česko – Korea 3:6, Itálie – Japonsko 3:1.

O třetí místo: Česko – Japonsko 3:2 po prodloužení, o první místo: Korea – Itálie 4:3 po prodloužení.

Konečné pořadí: 1. Korea, 2. Itálie, 3. Česká republika, 4. Japonsko.

15.2.2016

Požár bytu vyhnal lidi z domu

ožičany – K požáru bytu ve třípatrovém bytovém domě v Božičanech vyjížděly ve čtvrtek čtyři jednotky hasičů. Hořet začalo v kuchyni. Lidé pak museli dům opustit.

Potěšení pro labužníky, to bude třetí gastronomický festival Knedlík fest

Karlovy Vary - Knedlíky jsou neodmyslitelnou součástí české kuchyně. A že jich jde připravit mnoho, o tom se mohou lidé přesvědčit v sobotu při 3. ročníku gurmánského festivalu Karlovarský knedlík fest.

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám

Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.