V šestém pokračování basketbalové ligy žen proměnily hráčky karlovarské Lokomotivy duel s nováčkem soutěže BA Sparta v basketbalovou pohádku. Tu načaly plnit Karlovaračky od úvodních minut, když nastoupily v základní pětce ve složení Sedláčková, De Haven, Borecká, Eisnerová, Větrovcová.

Pražanky jen těžko odolávaly nájezdům karlovarských basketbalistek, které si během zápasu vytvořily několikabodový náskok. Po první čtvrtině vedly hráčky z lázeňského města nad soupeřem z hlavního města sedmnáctibodovým rozdílem.

Velkou zásluhu na tom měla staronová tvář v dresu Lokomotivy Tereza Brantlová, která se po svém příchodu na domácí palubovku prezentovala úspěšným trojkovým pokusem. Tím načala své velké basketbalové galapředstavení.

Basketbalistky Lokomotivy totiž řádně pookřály a hráčky Sparty v čele s exkarlovarskou Terou Wallace musely přihlížet karlovarské exhibici. Navíc rozjetou Lokomotivu zdatně hnalo kupředu plné hlediště, které hráčky Lokády odměnily několika skvělými akcemi.

Po prvním poločase vedly Karlovaračky již o sedmadvacet bodů, a když před závěrečnou čtvrtinou svítilo na ukazateli skóre 75:42, všichni fanoušci si přáli, aby padla stobodová hranice. Nepadla. Karlovarští trenéři dali v závěrečném dějství šanci i lavičce a to se promítlo i do samotného průběhu. I přesto však karlovarské basketbalistky odehrály famózní utkání, a zaslouženě si tak na své konto připsaly druhou domácí výhru.

BK Lokomotiva KV⋌ 95

BA Sparta Praha⋌ 61

Body: Brantlová 22, DeHaven 17, Eisnerová 12, Větrovcová 12, Borecká 11, Magerčiaková 9, Eisnerová 6, Sedláčková 4, Stehlíková 2 – Wallaceová 15, Muchová 11, Nováková 8, Kubusová 6, Obrusníková 5, Půlpánová 5, Šmídková 4, Němcová 2, Petrželová 2, Drachovská 1. Po čtvrtinách: 28:11, 55:28, 75:42. Rozhodčí: Kučera, Smetana. Fauly: 23:20. TH: 20/23 –10/14. Diváci: 200. Nejlepší hráčky: Brantlová – Muchová.