V desátém kole krajského futsalového přeboru vedoucí tým tabulky HRB Královské Poříčí v duelu s nováčkem soutěže MFK Denas futsalově zkolaboval. ´Herbáci´ si totiž připsali na své konto v hale basketbalové Lokomotivy premiérovou porážku v soutěži, a to v poměru 4:6.

I samotné utkání načali královskopoříčští hráči velmi špatně. Od úvodních minut se totiž nesl sportovní halou futsalový duch jménem podcenění. Nováček pak favorita zato brankově ztrestal.

Nejdříve se střelecky prosadil v 7. minutě Santrosan. První varování od Denasu nebrali hráči Poříčí ještě vážně, a opět za to brankově pykali. V 9. minutě totiž poslal outsidera do dvoubrankového vedení přesnou ranou kapitán Denasu Bondarev. Jenže kalich futsalové hořkosti si museli hráči ´Herbuˇ vypít až do dna, to když ve 14. minutě zvýšil již na tříbrankový rozdíl Tomáš Bílý. Z letargie je pak na chvilku vytáhl v 17. minutě kontaktní brankou Kováč. Poté si sice hráči Poříčí vytvořili několik dobrých brankových příležitostí, ale bez brankového efektu.

Po změně stran se snažili hosté co nejdříve smazat dvoubrankové manko, což se jim povedlo, ale pouze napůl. Ve 33. minutě se tvrdou ranou prosadil poříčský Gvizd. Poté jakoby hosté futsalově ožili. Na branku Denasu se valil jeden útok za druhým, ale opět bez brankového efektu. Hráči Denasu i přes veškerou snahu hostů o vstřelení branky zodpovědně bránili, a naopak Královskému Poříčí zle zatápěli, a to hlavně z rychlých protiútoků. Jeden z nich pak využil ve 36. minutě opět po přihrávce Bondareva Bílý. Poříčí poté přidalo na obrátkách, ale kvůli své nedisciplinovanosti přišlo o možnost smazat dvoubrankové manko. Spíše naopak. Ve 40. minutě využil nováček v podání Tomáše Bílého další své přečíslení a Poříčí opět odskočil na rozdíl tří branek. Naději vrátil hráčům ´Herbu´ z přímého kopu ve 44. minutě Bereczký. Tu však soupeři zase rychle vzal ve 47. minutě svým čtvrtým gólem v duelu Bílý. Hosté poté už jen korigovali ukazatel skóre o minutku později, když vyběhnuvší brankář Denasu Tolstikov minul překvapivě při odkopu balon, a ten skončil za jeho zády.

MFK Denas – HRB Královské Poříčí 6:4

Branky: 7. Santrosan, 9. Bondarev, 14., 36., 40. a 47. Bílý – 17. Kováč, 33. Gvizd, 44. Bereczký, 48. Fousek. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Krejčí, Eliáš. ŽK: 1:1. Diváci: 20. MFK Denas: Tolstikov – Bondarev, Santrosan, Ivanov, Tomashevsky, Bílý, Mollaev, Avgustini. HRB Královské Poříčí: M. Reitmeier – Kováč, Gvizd, Šellong, Fousek, Bereczký, T. Reitmeier.