Ani třetí zápas proti Karlovým Varům pardubické basketbalistky absolutně nezvládly. Po třiceti a čtyřicetibodové prohře znovu zaostaly o více než třicet bodů.

Jako by se až pardubické hráčky uspokojily zprávou, že z nejvyšší soutěže nebude sestupovat žádný tým. Studánka sice otevřela ve druhém kole nadstavbové části Excelsior ženské basketbalové ligy skupiny A2 skóre, nicméně to byl její jediný povedený moment v zápase. Druhý koš totiž dala po pěti minutách střeleckého mlčení a následující po dalších třech. Proto Vary vedly už po první čtvrtině už o patnáct bodů.

„Hned po skončení první čtvrtiny bylo jasné, že si naše hráčky budou chtít z palubovky nováčka Excelsior ŽBL Pardubic odvézt další vítězství, a poločasové skóre 26:51 dávalo tušit, že další překvapení se ve skupině A2 nebude konat,“ pochvaloval si generální manažer karlovarského klubu Roman Maleček. Pardubické basketbalistky pokračovaly ve spánku Šípkových Růženek. Soupeř se jim neustále vzdaloval a pouze v poslední tříminutovce s ním sehrály vyrovnanou partii.

Korunu všemu nasadily po přestávce. Úvodních pět a tři čtvrtě minuty prohrály poměrem 0:13. Proto se nemohly divit, že po třetí části prohrávaly o třicet. Na začátku té poslední to vypadalo s domácími hráčkami chvíli dobře, ale po další sérii 0:13 definitivně otrávily diváky. „Navíc si trenér Zdeněk mohl dovolit prostřídat celou lavičku, možná i proto to zejména ve druhé polovině utkání více ´drhlo´ a skóre v náš prospěch nabíhalo jen pozvolna. Důležité jsou však dva získané body a konstatování, že jsme stále ve hře o play–off,“ poukazoval Maleček. Ve středu 2. března čeká karlovarskou Lokomotivu premiérové vystoupení v rámci nadstavbové části skupiny A2, ve kterém přivítají ve sportovní hale na Jízdárenské tradičně od 17.30 hodin družstvo Valosunu Brno. „Na další dva důležité body se ovšem budeme muset určitě daleko více nadřít. Ve středu budeme hostit Valosun Brno již s novým hlavním trenérem Markem Šilhanem, který na lavičce Valosunu vystřídal exkarlovarského kouče Tomáše Veselého,“ uzavřel Maleček.

BK Pliska Pardubice 54
BK Lokomotiva K. Vary 87

Body: Pavlasová 12, Březinová 10, Habětínková 7, Jirková a Ondřejová po 6, Labuťová 5, Kramperová a P. Chocholoušová po 3, Quintanová 2 – Větrovcová 21, Magerčiaková 16, Hrabáková a Sedláčková po 12, Eisnerová 9, Kučerová 7, Muchová 4, Pospíšilová a Houdková po 3. Průběh utkání: 10:25, 26:51, 39:68. Trojky: 2:2. Trestné hody: 32/18 – 37/25. Fauly: 26:22. Doskoky: 31:43. ⋌(red)