Honza Kubíček v Děčíně obhájil titul mistra republiky v xterra sprintu

Karlovy Vary - Titul mistra republiky ve sprint xterra obhájil v sobotu karlovarský triatlonista Jan Kubíček. Cestu ke zlatu mu kromě obvyklých nástrah na trati komplikovalo i tropické vedro až 32 stupňů.

12.7.2010

3. ročník děčínského triatlonu Xterra cupFoto: Jan Vraný

Šampionát, zařazený jako třetí závod do seriálu Xterra Czech, pořádali v Děčíně na tratích o objemech 800 metrů plavání, 18 km na horském kole a 5 km běh. Absolutním vítězem se v čase 1:16:06 stal Jirka Klíma z AD Cyklo Brodek, který šel z vody jako šestý, ale zajel nejrychlejší čas na kole a nejrychleji také běžel. Kdyby se přihlásil do kategorie Elita, byl by šampionem, jenže titul získal nejrychlejší z „eliťáků“ Kubíček, který proběhl cílem jako druhý.
„Tenhle závod je dost atypický, hlavně plaváním. Plave se v Labi, z jednoho břehu na druhý dost silným proudem, pak kousek po proudu a hned zase zpátky, a to celé dvakrát. Spousta lidí měla problém se udržet mezi bójkami a čert ví, jak to vlastně pořadatelé uhlídali,“ přiblížil úvodní část závodu karlovarský závodník, kterému ve vodě naměřili až šestý čas. „Kolo a běh byly naštěstí dost náročné, takže se mi podařilo až na toho jednoho všechny přede mnou sjet.“

V první dvacítce téměř stočlenného startovního pole (dokončilo 84) se z triatlonistů Karlovarska umístili ještě Tomáš Kamaryt z LK Slovan a chebský Pavel Chren.

Závod svou účastí ozdobili dva čeští mistři světa v běhu na lyžích Martin Koukal a Aleš Razým, a nevedli si špatně - Koukal skončil na 13. a Razým na 16. místě.

Závod žen, který podle očekávání vyhrála vysoce favorizovaná Ivana Loubková, přinesl úspěch Karlovaračce Báře Hruškové, která jako sedmá v absolutním pořadí vyhrála kategorii žen do 29 let.

Výsledky z Děčína
Muži absolutně: 1. Jirka Klíma (AD Cyklo Brodek) 1:16:06,2, 2. Jan Kubíček (AC Start) 1:17:13,0, 3. Pavel Jindra (TT Cyklorenova Cvikov) 1:19:05,5 - 19. Tomáš Kamaryt (LK Slovan) 1:30:54,5 (6. do 29), 2. Pavel Chren (TRI Cheb) 1:31:43,6 (5. do 39), 41. Petr Novák (X-Team BaNo) 1:38:33,1, 42. Lukáš Trapp (AC Start) 1:38:43,0, 51. Michal Tošner (LK Slovan) 1:42:11,6, 59. Jakub Železný (Team CUBE) 1:47:28,9; ženy: 1. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) 1:37:06,0, 2. Dagmar Svěráková (Cykloadam) 1:38:27,0, 3. Kateřina Lhotová (Sportprestige) 1:38:46,9 – 28. Bára Hrušková (AC Start) 1:46:34,9 (1. do 29 let).

Autor: Jiří Linhart

12.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mudr. Helena Němcová

OTÁZKY PRO: MUDr. Helenu Němcovou, primářku kožního oddělení Nemocnice Sokolov

Rada kraje podá trestní oznámení kvůli diplomu

Zapomenuté místo znovu oživí koncerty

Skoky – V rámci festivalu Živé Skoky 2017 se veřejnosti opět otevře poutní kostel Navštívení Panny Marie v zaniklé obci Skoky u Žlutic.

Podvedla úřad, teď jí hrozí pět let

Karlovarsko - Myslela si, že vyzraje na úředníky. Místo toho ji teď stíhá policie.