Podobně jako Josef Váňa na Velké pardubické je na Velké kunratické úspěšná Ivana Sekyrová (na snímku). V neděli tam vyhrála - stejně jako Váňa v Pardubicích - už posedmé!

Letošní, v pořadí už 78. ročník populárního pražského krosu přilákal do Kunratického lesa více než dvě tisícovky běžců. Hlavní závod na 3100 km dlouhé trati s výběhem (pro mnohé spíš výlezem) na Hrádek běželo 1800 mužů a veteránů, v závodě žen na 1330 metrů se jich představilo 360 a mnohé z nich si pak navíc daly ženský závod na mužské trati přes Hrádek.

Z reprezentantů našeho kraje si nejlépe vedla Ivana Sekyrová, která hlavní závod žen vyhrála, v ženském závodě přes Hrádek vybojovala druhé místo. Z mužů byl nejúspěšnější její oddílový kolega z AK Sokolov Pavel Procházka, který mezi osmnácti sty muži skončil na 23. místě. V první stovce se z Karlovaráků ještě umístili mezi muži Vašek Kupilík a Jan Děbnár a mezi ženami Martina Kabilová, která stejně jako loni skončila ve své kategorii veteránek na nepopulární čtvrté příčce.

Z výsledků, muži Hrádek (3100 m): 1. Jan Procházka (Kerteam) 11:34.8, 2. Ondřej Fejfar (Intrener.cz) 11:47.2, 3. Petr Pechek (Kerteam) 11:50.7 - 23. Pavel Procházka (AK Sokolov) 12:55.8, 55. Václav Kupilík (LK Slovan) 13:42.3, 62. Jan Děbnár (Witte bike team) 13:49.0; ženy klasika (1330 m): 1. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 04:46.4, 2. Pavla Havlová (PSK Olymp Praha) 04:49.8, 3. Kamila Gregorová (SK Chotěboř) 04:57.8 - 72. Martina Kabilová (ACES Team) 06:10,4; ženy Hrádek (3100 m): 1. Eva Skalníková (Salomon team) 14:00.1, 2. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 14:16.8, 3. Kamila Gregorová (SK Chotěboř) 14:18.7 - 35. Martina Kabilová (ACES Team) 18:18.1 min.