V hale basketbalové Lokomotivy totiž nestačil na favorizovaný novosedelský Plynotherm, kterému podlehl dvoubrankovým rozdílem.

Vše ale mohlo být úplně nijak. Než se totiž hráči Nového Sedla na karlovarské palubovce řádně rozkoukali, prohrávali. To, když se svým důrazem před brankou hostů střelecky prosadil kapitán Jenišova Daniel Sedláček. Hostům se pak podařilo srovnat krok po skvělé kombinaci, kterou brankově zakončil Miloš Zajačík.

Nováček z Jenišova však nesložil zbraně a bojoval. Odměnou mu za to byla ve 20. minutě druhá vstřelená branka, o kterou se tentokrát zasloužil Robert Fáber.

Jenže pak domácí vypadli z rytmu a hráči Nového Sedla ho za to krutě vytrestali. Nejdříve ve 23. minutě vyrovnal stav duelu Jakub Kopřiva, který o minutku později svým druhým gólem v zápase poprvé přetáhl vedení na stranu Plynothermu.

Aby toho nebylo málo, rezignující tým Jenišova ještě více nalomil ve 25. minutě čtvrtou brankou novosedelský šutér Daniel Varga. Kdo pak čekal po změně stran velký tlak Jenišova, ten se mýlil.

Ba naopak. Ve 26. minutě upravili hráči Nového Sedla zásluhou Antonína Petříka již na tříbrankový rozdíl. Ve 28. minutě přidal šestý zářez Plynothermu Roman Hányš a s Jenišovem to vypadalo bledě.

Až po této inkasované brance se nováček opět zvedl. Ve 34. minutě se pak střelecky prosadil, když se do kolonky střelců zapsal Jan Nerad, který o minutku později vrátil druhou brankou v zápasu svůj tým na dohled naději na premiérový bodový zisk.

Tu jim však opět rychle vzal v 39. minutě sedmý zásah hostů, který měl na svědomí novosedelský matador Antonín Petřík. Konečnou podobu výsledku dal ve 45. minutě utkání pátého kola jenišovský Václav Sedláček.

Jenišov – Plynotherm 5:7. Branky: 1. D. Sedláček, 20. Fáber, 34. a 35. Nerad, 45. V. Sedláček – 15. Zajačík, 23. a 24. Kopřiva, 25. Varga, 26. a 39. Petřík, 28. Hányš. Poločas: 2:4. Rozhodčí: Eliáš, Kozák. ŽK: 2:2. Diváci: 20.