Kdo přišel do tělocvičny ZŠ ve Dvorech na konci první čtvrtiny, asi by nevěřil, že tady spolu hrají první dva týmy tabulky basketbalové Ligy U18. Podle skóre, které svítilo na tabuli, to spíš vypadalo na souboj prvního s posledním. Hrálo se ale opravdu o první místo.

Thermia Karlovy Vary ⋌ 78
Kondoři Liberec      ⋌  56

Utkání začalo oboustranně opatrně, soupeři se vzájemně oťukávali a moc toho nepadalo. Domácí se rozstříleli až na začátku 5. minuty, kdy sebrali Kondorům počáteční vedení, otočili na 7:6 a na konci 5. minuty už vedli 12:8. A pak to začalo: V následujících pěti minutách už se trefovali jen hráči Thermie, takže na konci první čtvrtky vedli rozdílem 12 bodů 21:9.

Ve stejném rytmu to pokračovalo i ve druhé části hry. Hosté, kteří do Dvorů přijeli jako vedoucí tým tabulky, ztratili sebevědomí a střelecky znejistěli natolik, že se poprvé trefili až ve 13. minutě, kdy snižovali na 29:10.

Hráči Thermie si dělali, co chtěli a potřebovali, kontrolovali prostor pod oběma koši a dobře stříleli, zatímco pro hosty byl koš jakoby zakletý. Náskok domácích narůstal, v 15. minutě už vedli o 22 bodů (37:15) a stejným rozdílem vyhráli i poločas. Hostující trenér nevěděl, co poradit.

Ani po změně stran neztratil karlovarský rychlík tempo, ve 26. minutě vedla Thermia o 30 bodů 55:25 a na konci třetí čtvrtky dokonce o 35 bodů 69:34! Už už to vypadalo, že Kondoři pojedou domů s velikou ostudou, naštěstí (pro ně) ale domácí v závěrečné části hry zpomalili a dlouhé minuty se ne a ne trefit. Poslední čtvrtina tak skončila téměř navlas stejným rozdílem jako ta první, akorát obráceně.

Nejlepšími střelci zápasu byli Petr Fiala s Tůmou, kteří dali po 19, Mareš přidal 17 a Kutěj 15 bodů, za hosty nejlépe stříleli Lakomý 14 a Honzák 12 bodů. Čtvrtiny: 21:9, 23:13 (44:22), 25:12, 9:22.
Ve druhém zápase Thermia porazila Děčín 79:72.