Čtyřnásobný mistr republiky a letošní vicemistr Evropy v bikemaratonu Pavel Boudný potvrdil své dominantní postavení na české bikové scéně i v sobotu v Karlových Varech a připsal si na svoje konto vítězství ve 13. ročníku Karlovarského AM bikemaratonu. S jedničkou na řídítkách svého speciálu odstartoval a jako jednička také projel cílem a obhájil tak svoje loňské vítězství.

Triumf přitom Boudnému nespadl do klína zadarmo, na medaili měli zálusk i jeho kolega z týmu České spořitelny Kristián Hynek a Jan Škarnitzl s Jiřím Friedlem v dresech stáje Rubena Auto. O vítězi se rozhodovalo až ve spurtu na „stadionu" vybudovaném v přírodním parku Meandr Ohře, kde závěrečné stovky metrů trati zpestřovaly umělé překážky a dva brody. Boudný profrčel cílem pouhých pět desetinek vteřiny před Hynkem, vteřinu před Friedlem a sedm vteřin před účastníkem londýnské olympiády Škarnitzlem. Obhájil tak své loňské prvenství na karlovarské trati a vrátil Hynkovi porážku z červnového mistrovství Evropy v bikemaratonu na Malevilu v Lužických horách, kde Hynek bral titul a Boudný stříbro.

Mezi více než pěti stovkami startujících na maratonské trati byla i řada domácích bikerů, nejlépe z nich zajel Ladislav Fabišovský, který se ztrátou šesti minut na vítěze vybojoval 12. místo. Na 21. pozici projel cílem chodovský rodák a specialista na xterru Honza Kubíček, 37. místo obsadil sokolovský Radovan Fišer a do první padesátky se vešel ještě Josef Černý, hájící barvy MTB Nežichov.

Maraton si dala i necelá padesátka žen, z nichž nejrychlejší byla sestra Jana Škarnitzla Jitka. Z Karlovaraček zajela nejlépe Irena Klingorová, která v dresu chebského Olympioniku vybojovala 13. místo.

Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto, 50 km muži: 1. Pavel Boudný 1:36:33.7, 2. Kristián Hynek (oba ČS Specialized) 1:36:34.2, 3. Jiří Friedl 1:36:35.0, 4. Jan Škarnitzl (oba Rubena Auto) 1:36:40.0, 5. Václav Ježek (Alpine Pro – Author Team) 1:38:13.5, 6. Jan Fojtík (Toyota Dolák) 1:38:16.9 – 12. Ladislav Fabišovský (Madeta Fitness Specialized) 1:43:00.4, 21. Jan Kubíček (ČD Specialized) 1:47:46.5, 37. Radovan Fišer (Team Bike Březová) 1:52:39.1, 44. Josef Černý (MTB Nežichov) 1:53:16.5; 50 km ženy: 1. Jitka Škarnitzlová (Rubena Auto) 1:58:04.7, 2. Jana Kyptová (Alltraining) 2:02:04.7, 3. Monika Hrušková (Toyota Dolák) 2:06:10.0 – 13. Irena Klingorová (Olympionik Cheb) 2:24:22.2 hod.