Družstvo Trutnova bylo přece jen lepší

Karlovy Vary — Ani po šestém kole ŽBL nemají na svém kontě basketbalistky karlovarské Lokomotivy víc než jen jednu výhru.

27.10.2008

BK Lokomotiva Karlovy VaryFoto: BK Lokomotiva KV

I přes bojovný výkon a velmi kvalitní zápas nakonec podlehly tradičnímu rivalovi z Podkrkonoší, kterého také tradičně přijela povzbudit skupina hlučných fans.

Lokomotiva K. Vary 60
Kara Trutnov 79

Ještě než utkání začalo, všichni přítomní vykonali smutnou povinnost alespoň minutou ticha, ve věku 58 let totiž po krátké těžké nemoci zemřel dlouholetý trenér, funkcionář a prezident BLC Sparta Praha Antonín Fejk. S Trutnovem už na domovskou palubovku nepřijela Zohnová, která nyní hraje v polském Gorzowě a minulý týden v evropském poháru FIBA, který hraje i Trutnov, pomohla k výhře nad slovenským Ružomberkom 82:76.

Lokomotiva v sestavě Sedláčková, Mc Guinnes, Borecká, Magerčiaková, Větrovcová (Šándorčínová, Hanušová, Zmeková, Allan, Houdková) začala bez zbytečného respektu a držela s favorizovaným soupeřem dlouho krok. V úvodu sice hosté šli až do desetibodového trháku (11:21), ale po první přestávce byl náskok smazán (26:26). Jenomže Trutnov si do poločasu náskok opět vytvořil a ten stačil k tomu, že po třech čtvrtinách opět vedl (57:66), i když třetí část, jako jedinou ze zápasu, prohrál 17:18.

Teprve v závěru se projevila lepší fyzická kondice Východočešek a skóre se přiblížilo dvacetibodovému rozdílu, když poslední část si nezávislý divák moc neužil, skončila jen 3:13. V konečném účtu v kvalitním utkání byl Trutnov přece jen o kousek lepší.

„V bojovném, rychlém a do třetí čtvrtiny vyrovnaném utkání se spoustou chyb, s houževnatým soupeřem jsme nakonec zvládli lépe závěr a zvítězili,“ uvedl trutnovský kouč Martin Petrovický. S tím souhlasil i karlovarský trenér Jiří Bárta a dodal: „Dělali jsme hloupé chyby, které ústily do brejků.“

Body: Větrovcová 15, Magerčiaková 12, Mc Guinnes 10, Hanušová 7, Zmeková 5, Sedláčková a Šandorčínová 4, Borecká 2, Allan 1 – Hartigová a Šnajdrová 19, Ivanová 14, Křížová 11, Hindráková 8, Mišurová 4, Štěpánová a Johnová 2. Fauly: 17:16. TH: 13/9:18/16. Trojky: 10/1:15/5. Rozhodčí: Lukeš Václav (Plzeň), Galajda Václav (Klatovy). Diváků: 215. Po čtvrtinách: 23:24, 39:49, 57:66. Nejlepší hráčky: Erin Allan – Michaela Hartigová.

Basketbalistky jely vlakem na Slovensko

Po sobotní ligové porážce s Trutnovem 60:79 upalovaly basketbalistky karlovarské Lokomotivy hned do postelí, aby si trochu odpočinuly. V neděli večer totiž měly sraz na karlovarském horním nádraží, kde v 19.05 hodin nasedly do rychlíku Excelsior směr Košice. Po patnáctihodinové cestě, pokud nebude zpoždění, je totiž na Slovensku čekají dvě utkání CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy).

V pondělí hrají v Košicích (plánovaný příjezd 10.00) od 16.00 hodin s místním BSS, což je nové jméno na basketbalové mapě.

Práva na nejvyšší soutěž koupil od Viktorie PČSP celek Abovie, který před začátkem soutěže změnil název na Basket Steel Slovakia Košice. Souviselo to se vstupem strategického sponzora do klubu. Po sedmi kolech slovenské extraligy je na 4. místě se 3 výhrami. V sobotu vyhrál v dramatickém střetnutí v Prešově 72:70. V CEWL už v předehrávce prohrál v Nitře 61:84 a zvítězil ve Strakonicích 87:66. V kádru je kromě Slovenek i zahraniční hráčka Chelsea Aubryová (Kanada).

Hned v úterý v 17.00 hodin nastoupí Karlovaračky v hale Inpek UKF (Univerzita Konštantína Filozofa) Nitra.

Před sezonou tam přestoupila slovenská reprezentantka Andrea Oravcová, která naposledy hrála v Banské Bystrici a s ní iCEWLvyhrála, když ve finále karlovarské Lokomotivě nasázela 15 bodů, nejvíc z hráček v zápase, který skončil 67:63. Na soupisce najdeme i jedno dost raritní jméno, Tiffani Kaffi Williams je z Trinidadu a Tobaga. Je tam i česká reprezentantka Edita Šujanová a další.

V lize je Nitra zatím třetí se čtyřmi výhrami, ale v sobotu prohrála na palubovce Ružomberoku 61:87 a v CEWL kromě vítězství nad Košicemi nehrála.

Ivo Vymětalík

27.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.