Starším dorostenkám 'Lokády' se nedařilo

Karlovy Vary — O víkendu se vydaly starší dorostenky karlovarské Lokomotivy do hlavního města Prahy, kde sehrály v hale Slovanky turnaj sportovních center.

14.10.2008

BK Lokomotiva Karlovy VaryFoto: BK Lokomotiva KV

„Při pohledu na sestavy ostatních týmů bylo jasné, že turnaj bude pro nás spíše o sbírání zkušeností, vždyť jsme byli nejmladším družstvem v turnaji. Odjíždělo nás osm, z toho šest mladších dorostenek,“ vysvětloval trenér Ondřej Kádě. Karlovarské družstvo si připsalo v turnaji na své konto tři porážky.

Výsledkový servis

Kara Trutnov 120
Lokomotiva Karlovy Vary 45

„Trutnov na nás nastoupil s velmi agresivní obranou, čehož jsme se zalekli a kupili chybu za chybou. Ve druhé čtvrtině jsme se přestali bát a hra už vypadala lépe. Ovšem ve 3.čtvrtině jsme se opět vrátili k bojácné hře a dovolili soupeři vstřelit 39 bodů. Ve stejném duchu pokračovala i poslední čtvrtina,“ hodnotil vstupní utkání Kádě.

Body: Rintová 13,Ondráčková 13, Klečková 8, Jenšíková 4, Hejhalová 3, Růžková 2, Ledererová, Paduová 0. Poločas: 46:25.

Basket Slovanka 98
Lokomotiva Karlovy Vary 57

„Naše nejpovedenější utkání na turnaji. Nechtěli jsme dostat 100 bodů, což se nám nakonec povedlo. Všechny hráčky bojovaly a to se projevilo i na samotné hře. Přestože naše hra byla velmi neurovnaná a plná chyb, tak holky chtěly hrát a soupeře chvílemi hodně potrápily,“ bilancoval druhou porážku na turnaji karlovarský kouč.

Body: Jenšíková 11, Ledererová a Ondráčková po 10, Rintová 9, Hejhalová a Paduová 7, Klečková 3, Růžková 0. Poločas: 54:30.

Hradec Králové 134
Lokomotiva Karlovy Vary 44

„Velký favorit extraligy starších dorostenek nenechal nikoho na pochybách, jak se bude utkání vyvíjet. Nás poslalo do kolen několik nevyužitých střel zpod koše a naopak soupeř z protiútoku trestal. Hráčky poté utkání zabalily a až ve druhém poločase jsme měli několik světlých okamžiků. Na výsledku se podepsala i naše únava. Jak již bylo zmíněno, tento turnaj byl pro hráčky velká zkušenost, jelikož si mohly zahrát proti soupeřkám, které nastupují v ŽBL, a mohly se i něco přiučit. Hlavní rozdíly mezi námi a soupeři byly v agresivitě (jak v obraně, tak v útoku), s tím související fyzické připravenosti (na některých hráčkách je vidět tréninkové manko) a v jistotě provádění individuálních činností. Víme, na čem máme dále pracovat,“ uzavřel Ondřej Kádě.

Body: Rintová 13,Ondráčková 12, Klečková 8, Hejhalová 5, Paduová 4, Ledererová 2, Jenšíková a Růžková 0. Poločas: 63:23.

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kdo opraví dobové sklepy? Nikdo neví

KAPELA OLD BOYS při vystoupení na děpoltovickém obecním úřadě během návštěvy hejtmanky Jany Vildumetzové. Svou hudbou si vysloužila další jedinečnou příležitost ke koncertu.