Ve třetím kole ŽBL zajížděly ve středu basketbalistky karlovarské Lokomotivy do pražské haly Na Folimance a jen deset bodů chybělo, aby prohrály navlas stejně jako v sobotu doma s Gambrinusem Brno. Tentokrát to bylo „jen“ o čtyřicet a pokud v sobotu, v dalším domácím zápase, neporazí Spartu, bude už situace vážná i když se s těmi úvodními porážkami muselo počítat.

ZVVZ USK Praha 96
Lokomotiva Karlovy Vary 56

Už s americkou rozehrávačkou Lindsay Whalen, která přiletěla z USA, nastoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha. Po vyrovnané první čtvrtině dostaly zápas poměrně rychle pod svou kontrolu a nakonec zvítězily přesně o 40 bodů. Naopak Lokomotiva má stále problémy s rozehrávačkou, Katarína Šándorčínová stále rehabilituje po zranění a snad druhá hráčka na tuto pozici brzy přibude z momentálně testovaných hráček ze zámoří.

Lokomotiva v sestavě Sedláčková, Borecká, Pinkney, Magerčiaková, Větrovcová (Bártová, Zmeková, Hanušová, Houdková) držela přijatelný stav v prvním poločase.

Po první čtvrtině prohrávala 18:15, ale na začátku druhé přišel zlom.

Mezi 11. a 14. minutou domácí nastříleli 14 bodů oproti žádnému Lokomotivy a vytvořili si rozhodující náskok. Ten už, hlavně ve druhé půli, jen zvyšovali. Střelecky se vedlo zejména řecké posile Evanthii Maltsi. Zaznamenala 29 bodů, včetně čtyř tříbodových košů.

Body: Maltsi 29, Ferančíková 16, Elhotová 11, Matič 10, Le Dréan 8, Pecková 7, Whalen 6, Bednářová 5, Bartoňová 4 – Borecká 14, Magerčiaková 11, Větrovcová 8, Bártová 7, Pinkney 6, Sedláčková 4, Zmeková a Hanušová 3. Fauly: 16:15. TH: 16/11:11/7. Trojky: 21/7:19:5. Rozhodčí: Ilona Kittlerová (Kladno), Rostislav Milata (Praha). Diváků: 110. Po čtvrtinách: 18:15, 48:28, 71:47. Nejlepší hráčka: Evanthia Maltsi.

V sobotu ve 4. kole ŽBL hraje Lokomotiva v domácí, tuhnické hale proti pražské Spartě od 17.30 hodin a už musí hrát na vítězství i když to bude nesmírně těžké. Sparta totiž ve středu sehrála velmi dobré utkání na půdě Gambrinusu Brno a prohrála jen 68:86, když se dařilo její nové posile Rebecce Hariss, která dala 25 bodů.

V dalších zápasech třetího kola je překvapením porážka Trutnova ve Strakonicích 73:87, když ještě před závěrečnou čtvrtinou o čtyři body vedl. Nováček BK Tábor podlehl Slovance 61:67 a Hradec Králové Valosunu Brno 86:93.