Sedmé kolo již má za sebou basketbalová liga žen. V něm si připsaly důležité vítězství na své konto basketbalistky karlovarské Lokomotivy, které získaly skalp brněnského Valosunu. Tím rozšířily svou vítěznou šňůru již na tři vítězství.

Začátek duelu však patřil domácím basketbalistkám, které si postupně nad družstvem z lázeňského města vytvořily desetibodový náskok. „Nezachytili jsme opět začátek utkání. Měli jsme pomalý vstup a soupeř nám bodově odskočil,“ načal své ohlížení karlovarský trenér Tomáš Veselý.

I přes nepříznivý stav Karlovaračky bojovaly a před koncem první čtvrtiny stáhly náskok domácího družstva na deset bodů. Ve druhé čtvrtině se hrálo opět podle brněnských basketbalových not. „I ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v lehkém tempu,“ smutnil Veselý.

Po prvním poločase proběhl karlovarskou šatnou basketbalový uragán. „Vysvětlili jsme si určité věci, řekli jsme si, co chceme hrát a co máme změnit,“ odtajnil poločasovou náplň Veselý. Ve třetí čtvrtině pak prokázaly hráčky Lokomotivy svou bojovnost, když bod po bodu postupně umazávaly z náskoku domácího Valosunu. Po třetí čtvrtině totiž svítilo na ukazateli skóre 64:61 ve prospěch domácího družstva.

V závěrečném dějství pak basketbalistky Lokomotivy ovládly brněnskou palubovku a utkání dotáhly díky svému hladu po vítězství do úspěšného konce. „Holky ukázaly v závěru duelu vnitřní sílu, za což jim musím poděkovat, dokázaly totiž otočit prohrané utkání, a to jen díky své bojovnosti,“ liboval si Veselý.

„Gratulujeme soupeři k vítězství. Zápas zlomil v poslední čtvrtině zlepšenou obranou. Nám se poté nedařilo tolik v útoku,“ smutnil pro změnu v táboře Brňanek asistent hlavního trenéra Zdeněk Haník.

Lokomotiva tak načala svůj nabitý týden velkolepě. „Začátek zápasu jsme zaspali. Na konci se projevila kvalita naší lavičky. Zvrátit zápas nás stálo velké úsilí,“ uzavřel Veselý.

Valosun Brno 76
Lokomotiva K. Vary 85

Body: Vlková 29, Zrůstová 13, Křížová 10, Zatloukalová 10, Sedláková 9, Hrabáková 2, Mrhálková 2, Giacintová 1 – Větrovcová 19, Borecká 18, Brantlová 17, DeHaven 14. Trojky: 16/5:20/9. TH: 21/19:28/20. Fauly: 21:21. Rozhodčí: Válek, Kašparová. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Borecká (K. Vary).

Výsledkový servis, 7. kolo: BA Sparta – Frisco Brno 57:115 (27:65), Valosun Brno – Karlovy Vary 76:85 (52:44), Trutnov – VŠ Praha 73:58 (42:24), Hradec Králové – Strakonice 68:60 (36:36).