Velké zklamání. Tak to si přivezly hráčky basketbalové Lokomotivy z palubovky nováčka VŠ Praha. Lokomotiva, která patřila v předposledním kole Ženské basketbalové ligy k favoritovi totálně zkolabovala a nakonec si odvezla z hlavního města vysokou porážku 66:94.

I vstup do utkání měly Karlovaračky žalostný. Než se na palubovce sportovní haly na Folimance řádně rozkoukaly prohrávaly v 5. minutě hrozivým rozdílem 0:15.

Karlovarská základní pětka ve složení DeHaven, Eisnerová, Houdková, Větrovcová, Borecká však zmobilizovala v závěru první čtvrtiny basketbalové síly, a po deseti odehraných minutách tak svítilo na ukazately skóre 24:11 ve prospěch nováčka VŠ Praha.

I druhou čtvrtinu načaly lépe pražské basketbalistky, když ji načala úspěšným trojkovým pokusem domácí Bartoňová. Pražanky pak postupně svůj bodový náskok navyšovaly.

Ten se zastavil ve 12. minutě na skóre 35:11. Po prvním poločase si vysokološkolačky vytvořily nad družstvem z lázeńského města úctyhodný třiadvacetibodový náskok. Ten pak postupně po celý zbytek utkání navyšovaly. Nakonec se pak nováček mohl radovat z velmi cenného vítězství.

I přes porážku mají Karlovaračky na dohled vysněnou první čtyřku. Do té mohou proklouznout pokud v sobotu 9. února pokoří v odvetném duelu a závěrečném 18. kole ŽBL právě VŠ Praha. Toto utkání pak budou muset vyhrát co největším rozdílem. Dále pak bude muset Lokomotiva co nejméně inkasovat. Navíc však musí spoléhat na basketbalové klopýtnutí mladoboleslavské Slovanky, která bude bojovat o účast ve finálové čtyřce se Sokolem Hradec Králové.

VŠ Praha 94
Lokomotiva K. Vary 66

Body: Šujanová 17, Pecková 16, Bartoňová 15, Vorlová 12, Kuthanová 8, Štěpánová 9, Emmelová 9, Elhotová 6, Pudláková 2 – Magerčiaková 16, Větrovcová 12, Sedláčková 8, Eisnerová 7, Borecká 7, Houdková 5, Stehlíková 4, Hrabáková 4, DeHaven 3. Průběh utkání: 24:11, 49:26, 73:42. Rozhodčí: Kučera, Smetana. 2 body: 50/26:54/24, Trojky: 17/7:16:4. Fauly: 14:19. TH: 26/21:10/6.