Soupeř Lokomotivy? Právě Tábor, který si tak v nejméně vhodnou dobu dokázal, že s Lokomotivou může hrát.

BK Tábor 73
BK Lokomotiva KV 60

Skončila tak nadstavbová část ŽBL, která určila týmy pro play-off a play-out.

Boj o poslední postupovou příčku se rozhořel na hradecké a táborské palubovce, kde se na dálku utkaly oba hostující kolektivy — Sparta a Lokomotiva Karlovy Vary. Nakonec souhlasně svá utkání prohrály, což vzhledem ke vzájemným zápasům stačilo Spartě k udržení posledního postu pro vrcholnou fázi soutěže a západočešky čeká série o udržení ligové příslušnosti právě s jejich středečním osudovým soupeřem. Kromě 8. a 9. místa se na dálku utkali soupeři i o 5. a 6. post, z nichž úspěšnější byly hradecké sokolky, neboť vítězství nad Spartou jim zajistilo lepší příčku a hratelnějšího soupeře (Valosun) než rivalům ze Strakonic — i Aldast měl při rovnosti bodů horší vzájemné zápasy.

Tábor vyhrál teprve počtvrté v sezoně a středečním vítězstvím si vybral soupeře do play out. Přitom Lokomotiva ze začátku nepůsobila dojmem, že by chtěla hrát právě s Táborem. Sestava Šándorčínová, Sedláčková, Houdková, Magerčiaková, Větrovcová (Hanušová, McGuinnes, Borecká, Allan, Zmeková) sice na začátku druhé minuty prohrávala 4:0, po prvních deseti minutách 18:11 a ve 14. 22:18, ale potom nastartovala obrat trojkou Sedláčková. V 18. už hosté vedli o osm 26:34 a v poločase 30:35.

Po přestávce začala i v Hradci druhá čtvrtina za stavu 21:20.

Jenomže druhá půle. Ještě třetí čtvrtina byla vyrovnaná. Tábor po ní vedl 51:49, když čtrnáct sekund před sirenou nedala Sedláčková obě šestky (v té chvíli byla v Hradci 18. minuta a stav 28:31).

Na začátku páté minuty poslední části se domácí utrhli až na 58:50 (v Hradci skončil poločas 34:37) a když tři minuty před sirenou vedli 63:55 bylo jasné, že zázraky se konat nebudou. Nakonec tedy ani hradecké otočení a výhra nad Spartou byly z pohledu Lokomotivy k ničemu.

Poprvé v historii tak Karlovy Vary budou hrát play out o udržení v nejvyšší soutěži. Soupeř? Právě Tábor. Začíná se dvěma zápasy v tuhnické hale, až v sobotu 14. března od 17.30 hodin a v neděli 15. března od 11.00 hodin, a hraje se na tři vítězství.

Body: Vorlová 13, Nečásková 12, Kotlanová a Swailes 11, Kuthanová a Nováková 7, Emmelová 6, Vodrážková, Křížová a Mlejnková 2 – Hanušová a Magerčiaková 15, Sedláčková 14, Větrovcová 7, Šandorčínová 5, Houdková a Mc Guinnes 2. Fauly: 22:20. TH: 23/18:20/11. Trojky: 16/3:14/5. Rozhodčí: Jedlička Jiří (Brno), Hanuš Václav (Strakonice). Diváků: 137. Po čtvrtinách: 18:11, 30:35, 51:49. Nejlepší hráčka: Swailes Allyson Patricia.