VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V neděli se ve Dvorech pojede velká Cena Masise

Karlovy Vary – Před patnácti lety se na start důležité zkoušky nejvyšší kategorie vyhrazené začínajícím dvouletým koním postavila pouhá pětice účastníků, letos mohl být tento „rekord“ překonán.

15.8.2009
SDÍLEJ:

Rabbit King a Ramble On (oba v popředí) opět porovnají síly. Tentokrát se střetnou v hlavním dostihu nedělního odpoledne, a to v Ceně Masise.Foto: Marcela Klingorová

Prvotní přihlášky na Cenu Masise obsahovaly pouze čtveřici jmen. Nicméně už ta potvrzovala, že tentokrát bude kvantita nahrazena kvalitou. Kromě francouzského rodáka Shamalgana do dostihu všichni směřovali jako vítězové některého z přípravných dostihů nižší kategorie. Nakonec si cestu na start 1 200 m dlouhého testu II. kategorie našli další tři zájemci a po dohláškách se počet startujících zvýšil na uspokojivých sedm. U takto mladých koní se zřídka setkáváme se stabilní formou a tak i v tomto případě není snadné určit favorita. O něco snadnější je předpokládat, že letošní hlavní dostih závěrečného karlovarského mítinku s přívlastkem Pohár Grandhotelu Pupp nabídne vyrovnaný a napínavý souboj několika koní najednou.

S ohledem na dosavadní výkony (2 starty, 1 prvenství a 2. místo) si o největší pozornost říká tmavý hnědák Rabbit King´s best (ž. Srnec), v jeho stínu možná trochu zaostává Rabbit King (ž. Andrés). Oba hřebci a zároveň polobratři jsou v péči polského trenéra Wroblewskeho, díky němuž ambiciózní stáj Rabbit Trhový Štěpánov letos dosahuje pozoruhodných úspěchů. Svůj první životní start, shodou okolností na zdejší dráze, proměnil v červenci v těsný triumf Ramble on (ž. Lukášek).

Vážnou adeptkou na příčky nejvyšší je určitě Serena (ž. Janáček), která při svém debutu na chuchelském závodišti deklasovala ostatní soupeře s rozdílem lehkých 6 délek. Úderný progres by mohl předvést již zmiňovaný Shamalgan (Zatloukal), jemuž vítězství při prvním běhání uniklo po boji o pouhou hlavu. Jeví se jako kůň, který případným triumfem v žádném případě nezpůsobí sportovní senzaci.

Výrazné zlepšení oproti prvnímu startu naznačila před dvěma týdny na zdejším závodišti Bailey a za podpory zkušeného žokeje Hinda by mohla bojovat o poměrnou část z celkové stotisícové dotace. Od hnědáka Doluse (Foret) se neočekává nic jiného než zlepšení, díky kterému by měl dosáhnout na lepší umístění, než při své červencové premiéře, kdy skončil jako poslední.

Nedostatkem zájemců naopak kromě doplňkové steeplechase netrpí ani jeden z rámcových dostihů, někde se počet přihlášených pohyboval až u čísla 25. Například ve dvojkové Ceně spol. Tenza dlouhé 2 000 m se mj. představí druhý a třetí kůň z loňského Derby Vitulus (ž. Koplík) a Duplo (ž. Janáček), spolehlivý Paldox (ž. Chaloupka), poctivý bojovník Hugo Kub (Foret) a celá „armáda“ vítězů z posledního startu jako Neználek (Zatloukal), Naruku (ž. Srnec), Lady Jane (ž. Rája), Cheri Honey (ž. Andrés).

Marcela Klingorová

Program dostihové neděle 16. srpna

14.15 1. dostih (IV.kat., 2000 m)
14.45 2. dostih (III.kat., 1600 m)
15.15 3. dostih (III.kat., 1200 m)
15.45 Cena Masise (II.kat., 1200 m)
16.15 5. dostih (IV.kat., 2400 m)
16.45 6. dostih (II.kat., 2000 m)
17.15 7. dostih (III.kat., 2000 m)
17.45 8. dostih (steeplechase IV.kat., 3500 m)
15.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení