Letošní Lestkovský okruh se opravdu ´vydařil´, slovo ´brutální´ v titulu naší pozvánky bylo zcela na místě. „Bylo to opravdu dost náročné, prakticky celá trať byla zapadaná sněhem. Brodili jsme se v závějích nejenom na loukách, ale protažené nebyly ani cesty vojenským prostorem. Navíc to bylo i profilově dost těžké, samé stoupání,“ přiblížil úskalí tratě nejúspěšnější běžec letošního ročníku Karel Hellmich.

Vytrvalec, který letos oslaví 52. narozeniny, dokázal zatím všecny své starty v tomto ročníku kadaňského poháru proměnit ve vítězství a vyhrál i tentokrát. Druhému v cíli, domácímu Doležalovi ´dal´ 22 vteřin a třetímu Coufalovi víc než čtyři minuty.

Velmi dobře si i tentokrát vedli další dva karlovarští veteráni Roubíček s Westrmaierem, kteří si v kategorii nad 50 let doběhli pro stříbro a bronz.

Lestkovský okruh, 17,650 m, absolutní pořadí: 1. Karel Hellmich (Triatlet) 1:26:48 (1. nad 50), 2. Ladislav Doležal (Hnízdil team) 1:27:10 (1. do 39), 3. Jakub Coufal (Atletika Kadaň) 1:31:11 (2. do 39) – 18. Milan Roubíček (ACES Team) 1:45:51 (2. nad 50), 20. Jiří Westrmaier (SK West Kolová) 1:50:20 (2. nad 50), 27. Dagmar Březinová (VS Kadaň) 2:01:21 (1. nad 35), 30. Zuzana Procházková (Loko Beroun) 2:04:17 (1. do 34 let).