Karel Hellmich v Kadani zaběhl sedmý rekord

Karlovy Vary – Po třináctém závodě kadaňského Zimního běžeckého poháru 2010 je jasné, že králem tohoto ročníku bude Karel Hellmich.

26.1.2010

Karel HellmichFoto: DENÍK/Jiří Linhart

Jáchymovský vytrvalec v dresu karlovarského Triatletu absolvoval totiž osm ze 13 doposud odběhnutých závodů a jeho bilance je úžasná. Ve své kategorii nad 50 let nenašel přemožitele, pět závodů vyhrál absolutně a vytvořil sedm traťových rekordů.

Hellmich byl hvězdou i posledního závodu, který se běžel v neděli. 8300 metrů dlouhou ´Lomazickou stezku´ zaběhl za 32 minut a 40 vteřin, a to je ten sedmý traťový rekord.

Druhý v cíli, vítěz hlavní kategorie do 39 let Doležal na Hellmicha ztrácel bez jedné vteřiny půl minuty.

Traťový rekord časem 40:41 zaběhla i vítězka závodu žen, mostecká veteránka Eva Rejmanová, a také mladší žákyně karlovarského Triatletu Bára Pribičinová, která v závodě na 3,8 km porazila všechny kluky.

Na bednu se kromě těch dvou dostali i další Karlovaráci – stříbrní veteráni Kabilová a Roubíček a Radka Lelková, která ve třetím nejrychlejším ženském čase obsadila 1. místo mezi ženami do 34 let.

Lomazická stezka (8300 m): 1. Hellmich (Triatlet) 32:40 (TR), 2. Doležal (Hnízdil team) 33:09 (1. do 39), 3. Vodrážka (Kadaň) 34:20 (1. nad 40) – 20. Roubíček 39:49 (2. nad 50), 29. Kabilová (oba ACES Team) 43:33 (2. nad 35), 30. Lelková 43:34 (1. do 34), 32. Dvořák (oba Triatlet) 43:59, 38. Havlíček (ACES Team) 45:04, 45. Denisa Pribičinová (AC Start) 48:19, 47. Simona Pribičinová (K. vary) 49:23; mladší žactvo (3800 m): 1. Bára Pribičinová (Triatlet) 19:32 (TR), 2. Kočí (AK Mezoboří) 19:42, 3. Šimána (KK Kadaň) 19:54 min.

Autor: Jiří Linhart

26.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Oprava silnice se dotkne i Bečovského náměstí.

Město si udělá nový chodník a kraj mu opraví silnici

Španělský mastin, ochránce ovcí.
5

Dostala chuť na sladké ve velkém

Karlovy Vary – Musela ukojit nesnesitelnou chuť na sladké, tak ukradla dobroty v hodnotě 2 000 korun.

Baník v Olomouci bez bodu

Olomouc – Pošesté v řadě se radovali olomoučtí fotbalisté ze zisku tří bodů. Tentokrát va vlastním hřišti porazili Sokolov 2:0.

Toužim – Jak pomoci zraněnému člověku, kterému selže srdeční činnost? I s tím se musejí vypořádat hasiči.

Odvolejte jednatele KV Areny, žádá opozice

Karlovy Vary - Do ostrého sporu se kvůli KV Areně pustila opozice s vedením města.