Ostrovští atleti byli znovu hodně vidět

Ostrov – Pod praporem svého města, ale i v barvách cizích klubů, kde v současnosti hostují, bojovali atleti z Ostrova na dvou významných regionálních soutěžích.

29.5.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Do Domažlic, kde se konalo 1. kolo oblastního mistrovství družstev, vyslali z Ostrova vlastní tým děvčat, který posílily dvě závodnice z Chodova a jedna z Karlových Varů, zatímco mužská část ostrovských atletů soutěžila za karlovarský AC Start. Obě družstva v kategorii juniorů.

Čtyři z ostrovských dívek, Anna Müllerová, Eva Navrátilová, Markéta Krucká a právě hostující Ester Szatmaryová, běžely tratě 100 a 200 m, ve stejném složení byla zamýšlena i štafeta, bohužel toto působení přerušily organizační problémy.

Chodovačky Denisa Dočkalová a Kateřina Vašková se prezentovaly v hodu oštěpem a vrhu koulí skvělými výkony a dohromady nasbíraly 23 bodů. Eva Pavelková se představila v bězích na 400 a 200 m. V celkovém pořadí družstev skončil dívčí tým MDDM Ostrov se 33 body v Karlovarském kraji druhý.

V týmu juniorů AC Start startovali i ostrovští Štěpán Kříž a Jan Pavelka. Kříž se postavil na start běhů na 100 a 200 m, v obou skončil druhý a do soutěže družstev přispěl 18 body, ke kterým Pavelka přidal dalších šest na tratích 400 a 200 m. Z celkových 67 bodů, díky kterým se AC Start umístil 2. v kraji a 3. v oblasti, tak Ostrovští vybojovali 24. Atleti z Ostrova bodovali také na Chodovské tretře, kde exceloval především Štěpán Kříž. Závod na 300 m rozeběhl více než směle, takže na 200 metrech byl na úrovni svého osobního rekordu a nakonec proběhl cílem v čase 36,64, se kterým mohl být právem velice spokojen.

Další z ostrovských atletů závodili v kategoriích mladšího a nejmladšího žactva. Za zmínku stojí zejména výkon Anny Zekuciové, která si běh na 800 metrů vyzkoušela poprvé a hned v kvalitním čase 2:33,94.

Další zastoupení měl tým Ostrova v bězích na 60 m, kde se v kategorii elévů Valerie Bílková a Adéla Křížová probojovaly do finále A a skončily na 2. a 5. místě konečného pořadí. Z mladších žákyň postoupila do finále na 60 m Markéta Aranyossyová, která pak nejlépe z ostrovských děvčat zaběhla 300 m, kde skončila třetí. V běhu na 800m mladších žákyň již tradičně odstartovaly Kristýna Kováčová a Renata Brediková a dokázaly se dostat až na 2. a 3. příčku.

(lht/ega)

29.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Čtvrtý ročník Sokolovského 1/4 maratonu přilákal na trať více než šest stovek běžců.