Vytrvalce v neděli čeká jarní patnáctka Bezručovým údolím

Karlovy Vary – Sedmým závodem Ligy běžců Karlovarska v tomto roce je tradiční a Karlovaráky tradičně hojně navštěvovaný Běh Bezručovým údolím v Chomutově. Jeho už 33. ročník se běží tuto neděli 11. dubna.

10.4.2010

Ivana SekyrováFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Závod je vypsán jako veřejný silniční běh na 15 km a jeho trasa vede jedním z nejkrásnějších krušnohorských údolí podél říčky Chomutovky kolem Dolských mlýnů. Start a cíl závodu jsou v Chomutově před budovou Základní školy v Heyrovského ulici, hlavní kategorie dospělých v 11.00, závody dětí a mládeže na přiměřeně kratších tratích startují postupně od 9.30 hodin. Přihlášky u prezentace v tělocvičně ZŠ Heyrovského od 08.00 hodin, startovné dělá pro dospělé 50 Kč, junioři platí dvacku a žáci, dorost, veteránky nad 50 a veteráni nad 60 to mají gratis.

Běh Bezručovým údolím je součástí Severočeské běžecké ligy a bývá velmi kvalitně obsazen. Přesto, nebo snad právě proto se tady vytrvalcům Karlovarska obvykle dařívá. V poslední době je to zejména sokolovská Ivana Sekyrová, která v uplynulých pěti letech nebyla v absolutním pořadí žen nikdy horší než druhá. V letech 2005 a 2006 zaběhla vůbec nejlepší ženské časy (55.18 a 56.40) a v roce 2007 vyhrála v čase 55.17 veteránky nad 35, když rychlejší byla jen vítězka kategorie do 34 Iva Milesová z pražského Kovošrotu. V roce 2008 zaběhla Sekyrová opět vůbec nejlepší ženský čas 54.43 (stejný čas stačil Honzovi Sokolovi na 5. místo v hlavní kategorii mužů!) a naposledy loni vyhrála v čase 1.01.53 veteránky a v absolutním pořadí žen skončila druhá za Evou Slavíkovou z pražského Olympu.

Z mužů našeho kraje se v posledních pěti letech v hlavní kategorii probili na bednu mariánskolázeňský Roman Skalský, který v dresu Salomonu zaběhl v roce 2007 nejlepší mužský čas 49.43, a Honza Sokol, který ve stejném roce zaběhl čas 55.10 a vybojoval bronz.

Autor: Jiří Linhart

10.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.