Hejtmánková dojela za velkou louží patnáctá a šestadvacátá

ABERTAMY - Tak trošku ve stínu Lukáše Bauera se vrátila karlovarská závodnice Eva Hejtmánková, členka Lyžařského klubu Abertamy, z Masters World Cup 2008, vMc Call, stát Idaho, USA.

27.3.2008

JEDINÁ lyžařka z kraje Eva Hejtmánková naMSMasters.Foto: DENÍK/Archiv KD

Toto mistrovství světa v klasickém lyžování se konalo od 29. února do 8. března. Z České republiky se zúčastnilo 25 závodníků. Stát Idaho, který už sousedí hranicemi s Kanadou, přivítal 1200 závodníků. Krásná příroda, skoro dva metry sněhu a země borovic.

Závodní tratě byly velice náročné. Pro ženy 15 km a pro muže 30 km. Další dny se pak pustily ženy do 30 kilometrového okruhu a muži do 45 km dlouhé tratě. Pátý den byla pro všechny lyžaře běžce připravena společná 10 kilometrů dlouhá trať. Na závěr se pak jely štafety.

Za Karlovarský kraj závodila pouze Eva Hejtmánková.

A jak se jí vedlo? Jak sama řekla: „Trať byla hodně náročná. Jak na jízdu a dobré lyže, tak hodně na ruce,“ poznamenala Hejtmánková. Na 10 a 15 kilometrech obsadila pokaždé patnácté místo.

Na těchto tratích ještě závodila Petra Červenková, pokaždé obsadila desáté místo, a Zuzana Matoušková, která dojela na čtyřiadvacáté pozici. Na třicetikilometrové trati skončila Eva na 23. místě. Ale spokojená s umístěním není.

„Chtěla jsem být o trošku lepší,“ přiznala Hejtmánková. V minulých závodech Masters 2006 byla 10. a 12. Bohužel štafetu děvčata nemohla jet, chyběla jim čtvrtá žena.

Muži to měli o mnoho těžší. V kategoriích startovalo až 68 závodníků. U žen se to pohybovalo okolo 43 až 46 závodnic.

Nejlépe se z mužů vedlo Josefu Vejnarovi na trati 45 km – 7. místo, (Jilemnice). Další úspěchy zaznamenali závodníci z Tatranu Železná Ruda Čestmír Štampach, 30 km – 9. místo a Jiří Sýkora, 45 km 9. místo. „Medaile jsme nepřivezli, konkurence zde byla velká. Ostatní závodníci se pohybovali od dvacátého místa,“ dodala Hejtmánková.

Ze světoznámých jmen lyžařů se na start postavili například Rusové Popov a Karpov nebo Olofsson ze Švédska. Po návratu z USA následoval závod v SRN Skadi – Lopet v Bodenmais, na trati 20 a 40 km, klasicky.

Z našeho regionu zde závodili:
Eva Hejtmánková, kategorie nad 45 let – 1. místo.
Jan Novák, kategorie hlavní – muži, 40 km – 1. místo, z oddílu Novako Boží Dar.
Závod se konal 16. března 2008.

„Chtěla bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří mi umožnili se zúčastnit všech těchto velkých závodů,“ dodala Hejtmánková.

27.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".