Basketbalistky karlovarské Lokomotivy podlehly doma Východočeškám z Hradce

KARLOVY VARY - Stín ostudné porážky v Brně ležel na basketbalistkách karlovarské Lokomotivy ještě týden po utkání a v sobotu se jej, ve 4. kole Trocal ŽBL, nedokázaly zbavit ve vlastní hale a zaslouženě podlehly lepším Východočeškám, i když by to měl být tým, který by měla Lokomotiva doma porážet.

19.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Stýblo František

BK Lokomotiva K. Vary 67
Sokol Hradec Králové 79

O všem rozhodl už úvod zápasu, Lokomotiva byla ještě zaražená z potupné prohry v Brně o devadesát bodů, naproti tomu Hradec v euforii po středeční výhře ve Středoevropské lize nad Viktorií Košice (94:54).

To se projevilo na palubovce. Lokomotiva v sestavě Wallace, Dlouhá, Vodrážková, Magerčiaková, Kučerová (Sedláčková, Timková, Gerstnerová, Zmeková) dala první bod jednou šestkou Magerčiakové za stavu 0:4 a první koš, po čtyřech a půl minutách, Vodrážkovou za stavu 1:8.

V 6. minutě to po trojce Bartoňové bylo už o deset (3:13). Domácí se potom přece jen vzpamatovaly a hlavně zásluhou Američanky Wallace se vracely do zápasu.

Ve druhé čtvrtině se dotáhly na jediný bod (20:21), ale v poločase byl už rozdíl zase větší. Po změně stran se hosté dostali znovu na deset (34:44), ale následovala nejlepší pasáž Lokomotivy.

Výrazné stahování vyvrcholilo ve 29. minutě, když Wallace jednou proměněnou šestkou vyrovnala na 55:55.

Hned vzápětí ovšem přišla trojka Bartoňové a Hradec už výsledek nedovolil otočit.

Ještě ve 35. minutě to po trojce Wallace vypadalo vcelku nadějně (63:67), ale následných pět ztrát pod košem soupeře ukončilo ambice domácích. Závěr si už Hradec pohlídal.

Ve středu hostí karlovarské basketbalistky v dalším kole CEWL (Central European Women League - Středoevropské ligy) ambiciozní slovenský tým BK Slávia UMB Banská Bystrica v čele s kapitánkou české reprezentace Michaelou Uhrovou.

Body: Wallace 22, Kučerová 12, Magerčiaková 10, Vodrážková 6, Dlouhá a Gerstnerová 5, Timková 4, Sedláčková 3 - Nováková a Bartoňová 14, Křížová 13, Komžíková 11, Růžičková 8, Ovsíková a Březinová 7, Věchtová 4, Mlejnková 1.
Fauly: 22:18.
TH: 18/13:23/18.
Trojky: 11/4:17/3.
5 chyb: 39. Sedláčková.
Rozhodčí: Hošek Jan, Milata Rostislav (oba Praha).
Diváků: 232.
Po čtvrtinách: 13:21, 32:38, 56:60.
Nejlepší hráčky: Tera Wallace - Kateřina Nováková.

19.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nebezpečný Němec je za mřížemi

Obleva připravila hory o část sněhu. Přesto se stále lyžuje

Rozhodnuto: play-out se ve druhé lize hrát bude

Karlovarský kraj - Baník začne záchranářské práce v sobotu 4. března v Jindřichově Hradci.

Z policejních svodek aneb Černá kronika Karlovarska

Karlovarsko - Jakými případy se zabývala v uplynulých dnech policie, kriminalisté či strážníci?

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

Kordisté poprvé vyhráli týmovou soutěž na Světovém poháru

Vancouver - Čeští kordisté vyhráli poprvé v historii týmovou soutěž na Světovém poháru. Ve Vancouveru se o to v neděli zasloužila sestava ve složení Jiří Beran, Richard Pokorný, Martin Rubeš a Pavel Pitra. Olympionik Beran přidal triumf v soutěži družstev k individuálnímu prvenství z roku 2007, kdy dokázal v Buenos Aires zvítězit v prestižním seriálu jako zatím poslední český šermíř.